Вівторок, 20.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

Золоте серце для святого Валентина

У храмі Різдва Пресвятої Богородиці в місті Самборі Львівської області здивувалися, коли літня полячка привезла у подарунок церкві золоте серце. Жінка, яка багато бачила на життєвому шляху, розповіла неймовірну історію.

Якось під час перебування у Самборі туристка зайшла до храму і довго молилася перед невеличким скляним саркофагом, в якому зберігаються мощі святого Валентина, покровителя колишньої Перемисько-Самбірської єпархії. Не помічала, як збігав час, стояла і молилася. Туристи почали хвилюватися, бо вже зібралися в автобусі й готувалися від’їхати до Польщі, а жінки все не було.

Полячка просила заступництва святого і допомоги, щоб урятувати сім’ю сина, яка мала от-от розпастися. Всю дорогу із Самбора до Перемишля їхала мовчки. Зайшла додому і чомусь одразу побігла до дітей. Щось не давало спокою. Коли вбігла до хати, була вражена. Син з невісткою мирно розмовляли, на обличчях радість і спокій, а колишньої ворожнечі немов і не було.

Почала розпитувати, що сталося. Зовсім недавно до хати не можна було зайти, щоб не почути суперечок та образ. Діти розповіли, що їх вже «розклинило» і вони збираються все життя бути разом, бо не можуть одне без одного.

Щаслива мати пішла до ювеліра та замовила подарунок церкві, де лікують душу і тіло, дарують людям любов та оберігають сім’ї.

Нині подарунок польської туристки у храмі на видному місті. Церква Різдва Пресвятої Богородиці розташована у самому центрі Самбора. Вона відома в Україні та в сусідній Польщі тим, що тут зберігаються мощі святого Валентина та чудотворна ікона Самбірської Богородиці, яку за легендою намалював євангеліст Лука.

До Самбора ікону привезли грецькі купці й у 1727 році передали храму. Мощі святого Валентина прислав до Перемисько-Самбірської єпархії Ватикан. Цей історичний факт підтверджує лист Папи Римського від 1759 року. Церковні джерела свідчать, що часточки мощей святого Валентина, який був похований у Римі, зберігаються у Болоньї (Франція), Глазго (Шотландія), Познані (Польща) та Самборі (Україна). У храмі Різдва Пресвятої Богородиці в скляному саркофазі лежать фрагменти черепа та кілька кісток.

Великомученик жив у третьому столітті нашої ери. Коли римський імператор Юлій Клавдій II забороняв молодим воїнам одружуватися, священик таємно вінчав закоханих у Римі. За наказом імператора його стратили 14 лютого 269 року. Мине два століття, і Римська церква проголосить священика Валентина святим.

Отець Богдан Добрянський служить у церкві Різдва Пресвятої Богородиці 20 років. Він стверджує, що відчуває благодать: «У храмі особлива атмосфера, як у Люрді. Тут потрібно постійно прислухатися до свого серця та душі».

У радянський період про самбірську реліквію не згадували. В роки незалежності мощі виставили в храмі на тетраподі, щоб люди могли помолитися про заступництво до святого Валентина. Молоді просять зберегти кохання, дорослі — здоров’я для дітей, немічні хочуть позбутися хвороб. I судячи з паломництва до Самбора, святий Валентин допомагає і закоханим, і хворим, і навіть тим, хто втратив надію.

Богдан КУШНІР.

На знімку: отець Богдан Добрянський поряд із саркофагом з мощами святого Валентина.
Фото Оксани СТОРОЖ.

Газета "Голос України" №117,2012


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (15.02.2018)
Переглядів: 1930 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 Victor   (16.02.2013 22:12)
http://www.expres.ua/main/2013/02/14/82256-den-kohannya-svyatkuyemo-ni

2
2 Victor   (14.07.2012 09:20)
Підтримую о.Михаїла. Та таких проектів при церквах купа. Всі вони виросли на християнському невігластві й стимулюються не тільки світськими а й церковними комерційними структурами. Перетворити християнство в парад, психоз, афект дуже вигідно. При такому «розкладі» можна «зрубати» неабиякі гроші. Тому кожен «рубає» як вміє, а для цього нам потрібно, в таких випадках, все мати при собі гроші.

1
1 curkalo5093   (14.07.2012 01:24)
На Заході пам'ять Валентина Римлянина і Валентина - єпископа Интерамны з V століття святкувалася в один день - 14 лютого. У Католицькій церкві В 1969 році при перегляді загального літургійного календаря, св. Валентин був виключений зі списку святих, чия пам'ять була обов'язкова до того часу. В даний час пам'ять святого святкується на місцевому рівні в ряді єпархій. У Росії 14 лютого Католицька церква відзначає свято святих Кирила і Мефодія, просвітителів слов'ян.

У Православ'ї пам'ять обох мучеників святкується в різні дні: 6 липня (19 н. ст.) - пам'ять Валентина Римлянина, священномученика, пресвітера, а 30 липня (12 серпня н. ст.) - пам'ять Валентина Інтерамського, священномученика, єпископа.

Те, що св. Валентин таємно вінчав закоханих є не більше аніж казка для дорослих. Казка тому, що будується на безсумнівному анахронізмі. В часи св. Валентина (у третьому столітті) просто ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церквою шлюб розглядався як таїнство незалежно від того, супроводжував його церковний обряд чи ні.

В Древній Русі Вінчання було формою укладення шлюбу в знатних родах і повільно проникло в низи (в кінці XVII століття)». Так що воно тим більше нічого не означало в очах поганського імператора священиком зневаженої і гнаної секти.

Свято "святого Валентина" у сучасному варіанті, є, не що інше, як добре розкручений на людській пристрасті комерційний проект, який дає заробити в цей день своїм творцям мільярди.

свящ. Михайло Цюркало

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.