Четвер, 18.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

Чи довго ще будемо пасти задніх ?

Останнім часом в риториці можновладців та опозиціонерів частенько чути про гаряче прагнення до залучення інвестицій на благо процвітання країни. Особливо це відчутно в передвиборчі часи. Наші діячі наперебій рвуть на собі сорочки щоб довести своє гаряче бажання зробити Україну квітучою державою. На жаль після завершення виборчих перегонів весь цей ентузіазм кудись зникає, а обрані починають діяти з точністю до навпаки. Івестиційні проекти успішно хороняться , громаду лякають всякими темниками доводячи її до істерії.

Показовим в цьому плані є обговорення та відвертий саботаж у Львівській облраді питання про розгортання видобутку сланцевого газу в нашому регіоні. Відомо , що США за допомогою цієї технології вирішили питання забезпечення своєї економіки газом на багато років наперед. Дивно , що політсила , яка має в облраді більшість , позиціонуючи себе опонентом нашого північного сусіда , фактично, діє на користь останнього.

Що це ? Злий умисел ? Нерозуміння перспектив ? Чи банальне бажання отримати хабаря від компанії Шеврон ?

Не відстають від цієї ганебної практики і депутати місцевих рад. Зокрема , цього року депутатами Турківської районної ради була успішно "зарубана" інвестиційна програма будівництва вітроелектростанцій в нашому районі. При прийнятті цього важливого рішення депутати керувалися лише не зрозумілими власними амбіціями ( якщо взагалі чимось керувалися ). Загалом все робилося за перевіреним сценарієм. Спочатку напрацьовувалися негативні аргументи (подекуди дуже смішні , бо суперечать елементарним законам фізики). Потім цими убивчими аргументами "зомбували" громаду , вимальовуючи страшні перспективи апокаліпсису.

Чого лиш варта гаряча дискусія про міфічні сотні гектарів землі , які хочуть відібрати у нас ненависні інвестори. Чому нікому не спало на думку взяти в руки калькулятор та обчислити площу відведеної землі під опорою вітрогенератора разом з технологічним обладнанням під нею?

Зрозумівши ,що громада "дозріла" скликали вдало зрежисовані громадські слухання на котрі запросили спеціальних провокаторів . Під час обговорення до відома не бралися висновки фахівців , науковців , та світовий досвід вітроенергетики. Фахівців , які намагалися щось пояснити , брутально перебивали та позбавляли слова. В результаті чисельних порушень під час проведення цих слухань , з'явилися протоколи , згідно з якими "переважаюча більшість" членів громади , нібито , висловилася проти будівництва ВЕС.

Не хочеться тут приводити повний перелік аргументів противників ВЕС. Наведу лише унікальні в своєму безглузді:
Виявляється, на думку противників , вітрогенератори наносять велику шкоду птахам , змушуючи їх змінювати маршрути міграції !? (На скільки ? На 300-500 м ? )

Виявляється, на думку противників , вітрогенератори є джерелами шкідливого для людини випромінювання !? ( Вдумайтеся - частота 50Гц. )

І, нарешті, самий екзотичний аргумент:
Виявляється, на думку противників , під впливом ВЕС має катастрофічно змінитися клімат на Турківщині!? (Повна маячня!)

Складається враження , що депутати райради ніколи не вчилися в школі. І це при тому , що більшість з них має дипломи про вищу освіту. Дивує й пасивність громади , яка мовчки ковтає відверту дезінформацію яку їй підсовують противники інвестиційних проектів.

Не так давно справжні гоніння влаштували на Явірську ГЕС. Звинувачували її у всіх гріхах. Додумалися , навіть , рекомендувати зупинити роботу ГЕС. Втім , при правильній її експлуатації в періоди паводків та льодоставу можна уникнути будь яких катастрофічних наслідків.

У всьому світі зелена енергетика сприймається як благо для суспільства та як важлива альтернатива традиційній енергетиці , яка здебільшого забруднює довкілля. І лише на Турківщині це розуміють по-іншому. Починають з сумнівного аналізу надприбутків інвестора, а далі за відомим сценарієм...

Гадаю , зваживши на всі негативні тенденції , що заважають успішному розвитку економіки району , не варто так безвідповідально ставитися до потенційних інвесторів.

Подібно до районних, на ті ж граблі наступають і міські депутати. Наведу лише один приклад , який , чомусь, залишився поза увагою громади.

На протязі двох сесій Турківської міської ради обговорювалося питання надання дозволу на встановлення базової станції мобільного зв'язку (БС) одного з операторів України. М'яко кажучи , дивним виглядало саме обговорення. Питання до сесії ніхто не вивчав , депутати знайомилися з проблемою в сесійній залі "на слух". Смішно було чути безглузді поради де саме варто було б встановити БС. Це при тому , що ніхто з присутніх не мав поняття про принципи роботи мережі GSM та про критерії за якими вибирається місце встановлення БС.

         

Один з депутатів дуже тішився з того , що йому вдалося організувати "народний бунт". Він зібрав групу людей , які ледь не побили фахівця , який намагався їм щось пояснити, пред'явити відповідні нормативні документи і т.і.

Мабуть, всі памятають , як під час проведення фестин мобільний звязок на Співочому полі був повністю паралізований. Напевно, кожен турківчанин в базарний день в районі залізничного вокзалу при спробі здійснити виклик чув у своєму мобільнику фразу: "Напрямок перевантажено" , або отримував збій без всяких попереджень.

Такі проблеми виникають при неспроможності однією БС опрацювати велику кількість одночасних викликів та реєстрацій в її зоні покриття.

Сьогодні , коли постійно збільшується кількість мобільних телефонів в кишенях наших громадян, виникає потреба збільшення кількості БС , зменшення висоти підвісу антени, зменшення потужності. Лише так можна досягти високої якості зв'язку , мобільного інтернету та ін. Міські ж депутати пропонують демонтувати вже існуючі БС.

З якою телекомунікаційною мережею шановні депутати збираються розбудовувати у нас українську Швейцарію ?

Чому перед прийняттям рішення нікому з депутатів не спало на думку проконсультуватися у фахівців , взяти довідку в СЕС про рівні випромінювання від БС такого типу та можливий вплив цього випромінювання на здоров'я людей , переглянути санітарні норми на встановлення БС ?

Навіть такий очевидний проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» ініційований Українським фондом соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Німеччини , який передбачає надання Турківському району 7,4 млн.грн для фінансування мікропроектів , наштовхується на стіну нерозуміння з боку місцевої громади. Адже він передбачає фінансову участь громади в сумі 1,9 млн.грн ( 190 тис грн - кошти зібрані в громаді, решта можуть бути бюджетні та спонсорські кошти ). Сам проект УФСІ спрямований не тільки на вирішення соціальної проблеми, але насамперед на розбудову громади, на її подальшу активізацію у вирішенні місцевих проблем, на розвиток свого потенціалу.

Для підтвердження серйозності намірів , за вимогою фонду , необхідно зібрати збори громади на яких мусять бути присутні не менше 30% від дорослого населення громади.

Перші турківські збори показали байдужість громади до цих проектів. Оскільки в Турці реалізовується 3 проекти, то організатори загальну кількість дорослих жителів поділили на 3 ( для кожного проекту – своя окрема громада). Таким чином, для визнання зборів легітимними потрібними були підписи в списку присутніх більше 400 осіб по кожному проекту. Але навіть таку кількість людей зібрати виявилось проблематично .

Чому така байдужість? Можливо – це недостатня інформованість громади про переваги цих проектів.

Наведені приклади (насправді їх значно більше ) навівають сумні думки. Щось неправильно ми робимо відмовляючись від інвестицій , які пропонуються нам. Невже нас влаштовує статус відсталого депресивного регіону ?

Чи не самі ми в цьому винні?

Василь Ланчак.


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (21.09.2013)
Переглядів: 1420 | Коментарі: 17 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 171 2 »
0
17 solomon   (06.10.2013 18:19)
А суть, как водится, не в грозном шевелении бровями, а в цифрах. Цифры просты. Цена газа в США упала в несколько раз. США стали из импортера ведущим экспортером, и ограничивает его в этом лишь отсутствие трубы через океан. Поэтому сейчас в США одна за другой создаются все новые газовые компании и сверлятся шахты, а также строятся транспортные терминалы, которые позволят этот газ сжижать (он сжижается и впрямь чуть хуже, но это дело техники и очистки) и продавать за океан. Потому что газ этот — обычный газ: смесь метана, пропана, бутана и прочей органики, готовой выдавать энергию при горении.

Пока речь шла только про США. Нам пока долетело по башке рикошетом от какого-то Катара, чей газ оказался не нужен за океаном. Но второй нюанс состоит в том, что помимо США, запасы сланцевого газа есть много где. А сверхглубокая технология добычи позволяет сверлить шахту даже в жилых зонах. Поэтому и сеть великих газопроводов через полконтинента оказывается в будущем не очень-то нужна.

Как и монополист-Газпром, сидящий на трубах. И, наконец, третий нюанс состоит в том, что в Восточной Европе есть обалденные запасы сланцевого газа — на Украине и особенно в Польше. И в эту Польшу уже выехали 22 фирмы из США и Канады, получили 68 лицензий на добычу и сверлят наперегонки шахты. Или вы думали, американцы будут хранить свои технологии в лютой тайне, чтоб заокеанскому врагу не досталось? Эти польские шахты заработают практически одновременно в 2014 году. А чуть позже стартует Украина.

0
16 solomon   (06.10.2013 18:17)
Фірташ проти сланцевого газу, а ті кого він фінансово кормить захищають його газотранспортний бізнес.

0
15 Admin   (04.10.2013 23:48)
Переворот у Львівській обласній раді.
«Свобода» втрачає контроль?


Учора, 3 жовтня, відбулася без сумніву історична сесія Львівської обласної ради. Депутати працювали майже до 21 години. Історичною сесія стала тому, що депутати мали прийняти непросте рішення – бути чи не бути сланцевому газу на Львівщині.

http://www.galinfo.com.ua/news/143478.html

0
14 Admin   (03.10.2013 19:28)
Chevron пояснив Львівській облраді, що не підкуповує чиновників

Регіональний директор компанії Chevron Пітер Кларк надіслав до Львівської обласної ради листа. Пояснення з боку представників компанії вимагали депутати від ВО «Свобода», реагуючи на звинувачення у вимаганні коштів в іноземної компанії.

У своєму листі Пітер Кларк запевнив, що його компанія дотримується законодавства у повній мірі.

«Підкуп будь-якого чиновника в будь-якій країні заборонений політикою Chevron», – йдеться у листі. При цьому в компанії уточнили, що не пішли б на такий крок навіть у випадку, якщо це не дозволило б їй провадити бізнес в Україні.

Зазначимо, що при цьому в листі не було прямого заперечення озвученої регіоналами інформації, що «свободівці» вимагали в компанії Chevron кошти.

Втім, одразу після того, як голова Львівської облради Петро Колодій зачитав листа, депутати розблокували трибуну.

Відтак за нею виступив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, який закликав депутатів проголосувати за Угоду про розподіл вуглеводнів.

Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні депутати Львівської облради таки включили до порядку денного розгляд питання про сланцеву угоду. За розгляд угоди проголосували «Батьківщина» і УДАР. Раніше у фракціях НРУ і УДАРу стверджували, що в існуючій редакції угоду підтримувати не можна.

Нагадаємо, на попередньому сесійному засідання депутати не розглядали проект угоди про розподіл вуглеводнів на Львівщині, мотивуючи тим, що лише 13 вересня облрада отримала її новий проект на 270 сторінках. Тим часом депутати Івано-Франківської обласної ради на сесії 20 вересня підтримали оновлений проект угоди про розподіл продукції з компанією "Chevron", дозволивши розробку Олеської газової площі. До підписання угоди узгодити її проект повинна також і Львівська облрада.

zaxid.net/home/showSingleNews.do?chevron_poyasniv_lvivskiy_oblradi_shho_ne_pidkupovuye_chinovnik iv&objectId=1294758

0
13 Victor   (03.10.2013 08:05)
Страсти по сланцевому газу:

http://dnepr.on-nash.dp.ua/novosti/slancevyjgaz

http://www.pronedra.ru/gas/2011/12/23/slancevyj-gaz

0
12 Admin   (03.10.2013 01:02)
Сех каже, що свободівці, які наважаться проголосувати за сланцевий газ вилетять з фракції

Сьогодні, 2 жовтня, в коментарі Гал-інфо народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех заявила, що ті депутати-свободівці, які голосуватимуть за видобуток сланцевих вуглеводнів на Львівщині, більше не будуть у «Свободі».

Як повідомила народний депутат, вже 59 депутатів поставили свої підписи під готовністю голосувати за видобуток сланцевого газу.

За її словами, серед них є представники різних фракцій, однак, які саме вона називати не захотіла.

Відповідаючи на запитання Гал-інфо, чи є у списку депутати від «Свободи», вона сказала: «Сподіваємося, що із «Свободою» все буде добре. Якщо таке буде, то таких депутатів у фракції «Свобода» не буде».

http://galinfo.com.ua/news/143334.html

1
11 Victor   (02.10.2013 08:17)
Свідками цікавої картини боротьби з «ямковістю» на українських дорогах, днями стали українські та польські туристи. Бригада латальників довбнями забивала в ями доріг велике каміння й засипала дрібнішим. Над горами розносилося часте гепання, хекання та добірний мат. Ні смолою, ні асфальтом тут і не пахло. Хто став творцем цієї інноваційної технології, невідомо, але метод досить таки цікавий. Думаю в давнину саме так і робили дороги, забиваючи довбнями велике каміння в землю. Я не здивуюся, якщо ми скоро будемо бігати по лісі з кам’яними сокирами, а з часом обростати шерстю й мичати, спілкуючись між собою. А взагалі-то метод латання доріг вдалий, якщо сюди добавити скору зиму з морозами, коли можна буде залляти водою ці витвори, для кращого зчеплення. Не забудьте розвезти купи глини на підсипку тротуарів, це також цікавий метод.

0
10 АВТОДОР   (01.10.2013 23:17)
Укравтодор назвав п’ять областей з найгіршими дорогами
Найпроблемніші області зі значним залишком ямковості на дорогах України станом на 11 липня: Львівська, Чернігівська, Черкаська, Закарпатська і Чернівецька. Про це у відповідь на запит Тиждень.ua повідомило Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор).

«Основні проблемні області із значним залишком ямковості на дорогах станом на 11 липня 2013 року: Львівська – 77 тис. кв. м, Чернігівська – 51 тис. кв. м, Черкаська – 55 тис. кв. м, Закарпатська – 29 тис. кв. м та Чернівецька – 17 тис. кв. м», – сказано в повідомленні.

0
9 КМУ   (01.10.2013 23:14)
У п'ятірку найгірших регіонів України за підсумками роботи в першому півріччі ціього року потрапили Закарпаття, Херсонщина, Волинь, Львівщина та Сумщина. Про це свідчить зведений рейтинг, складений Кабінетом міністрів України, інформує comments.ua.

Як випливає з документа, ефективність керівників регіонів оцінювали за вісьмома критеріями соціально-економічного розвитку. Так, найгірші оцінки в рейтингу отримав керівник Сумської області Юрій Чмирь. Друге місце з кінця посів голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, який "забезпечив" відставання регіону за економічними показниками. Щоправда, Шемчук заступив на місце звільненого "залізничника" Михайла Костюка на початку березня цього року.

Волинська область посіла 25- е місце знизу, продемонструвавши відставання в інвестиційно-інноваційної діяльності, житлово-комунальному господарстві, захисті прав дітей і за показником рівня злочинності.

Водночас лідерами за перше півріччя 2013 стали: Київ - 1 -е місце, Севастополь - 2-е місце, Крим - 3-є місце, Рівненська область - 4-е місце, Київська область - 5-е місце

0
8 ПР   (30.09.2013 17:12)
Покращеня

1-10 11-17
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.