Понеділок, 27.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

Блюзнірство! Героїв Великої Вітчизняної поздоровляють... нацисти !

Героїв Великої Вітчизняної поздоровляють... нацисти!

У Пермі до ювілею Перемоги випустили календарі, на яких замість бійців Червоної Армії зображені есесівці. Після того, як вибухнув скандал, дизайнери заявили: подія — всього лише безневинна помилка.

Календар в краєвій раді ветеранів з рук не випускають — вивчили його досконально. На календарі з днем Перемоги фронтовиків поздоровляють переможені: наші — лише боєць Червоної Армії і колгоспниця з колгоспником, всі інші довкола — німецька армія.

—Це просто блюзнірство!—вигукує голова ради ветеранів Пермського краю Олександр Сергєєв.

Ювілейні календарі випустили в пермському книжковому видавництві. На власні гроші міська рада ветеранів замовила півтори тисячі екземплярів. Винуватець випадку — молодий дизайнер видавництва. Принесені замовником фотографії він визнав недостатньо яскравими, взамін відшукав інші — в Інтернеті.

Керівництво підприємства за співробітника вступається: нібито, він переплутав радянських солдатів з німецькими, а ветерани самі не відмітили помилки, коли затверджували макет календаря. «Які питання можуть бути з нас? Ми молоді, ми не побачили, ми не знаємо, як виглядали фашистські солдати», — виправдовується менеджер книжкового видавництва Світлана Сомова. Календарі потрапили і в пермську школу. Виявилось, що підміну здатні розгледіти навіть учні молодших класів.

За словами істориків, це зараз фотографії німецьких солдатів у вільному доступі, колись їх поширення було заборонене.

Тим часом, друкарською помилкою зацікавилися в прокуратурі — там почали перевірку.

Самі ветерани налагоджені рішуче: вони вважають, що ворог — нехай навіть паперовий — має бути знищений.

—Ось нацистський кулеметник. Німці використовували цей плакат для пропаганди, —розглядає календар військовий історик Дмитро Лобанов.

—А тут американці, це чітко видно по їх формі. На фото поруч — люди у фашистській формі біля радянського танка Т-34. Кришка люка відкинута — ймовірно, усередині вже нікого немає, а фашисти грабують танк. А на наступному знімку —есесівці,що марширують.

Якщо б затесалася лише фотографія американців, це ще можна було б зрозуміти— США були нашими союзниками. Але решта.

—Ветеранів просто підставили цим календарем! —обурюється редактор історико-архівного журналу «РЕТРОспектива» Олексій Стаценко.

—Насмикали фото з Інтернету і, не замислюючись, наліпили. Як взагалі такий календар можна було випустити в друк?

—Календар ми робили ще перед Новим роком, —виправдовується старший менеджер видавництва Світлана Сомова. —Ви ж розумієте, що в цей час у нас наплив замовлень! Від міської ради ветеранів нам принесли лише дві листівки. Попросили знайти в Інтернеті інші фотоілюстрації. Дизайнер набрав в пошуку «Фото з війни» і взяв ці знімки.

Книжкове видавництво за свій рахунок виготовить новий наклад продукції, яка вже не засмутить ветеранів Великої Вітчизняної війни. Це 700 екземплярів календаря із списком основних військових операцій Червоної армії і військово-морського флоту в 1941-1945 роках .

Фото perm.kp.ru

www.kp.ua

perm.kp.ru

www.rg.ru

www.uralweb.ru


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (04.05.2010)
Переглядів: 1023 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.