Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Статті

У Карпатах кажуть: "Своя сорочка ближче до тіла",

а тому підтримаймо нашого земляка, висококласного фахівця та великого мецената Іллю Рибчича на виборах до Верховної Ради України

Славна Бойківська земля дала Україні чимало відомих особистостей, які завдяки своїм талантам, життєвій мудрості, здобули суспільне визнання, прославили наш край. Серед таких на почесному гідному місці - Ілля Рибчич, знаний фахівець, засновник модерної газової індустрії України, вчений-винахідник у галузі надрокористування, розробник української наукової термінології у царині хімічної обробки газу та газового конденсату.

Народився Ілля Йосипович в с. Ільник. За свою трудову біографію пройшов шлях від помічника бурильника до генерального директора компанії «Укргазвидобування». Сьогодні він - член наглядової ради ПАТ «Укргазпромбанк». Його знають не лише на Турківщині як великого мецената.

Варто назвати ім'я та прізвище Іллі Рибчича і багато, здавалось би, пересічних громадян перелічать добрі справи, зроблені ним. А це допомога медицині, освіті, релігійним громадам, сотням сімей. Завдячуючи йому, ми маємо газ в районі.

Сьогодні Ілля Йосипович як кандидат в депутати до Верховної Ради України, знову є гостем нашої редакцїї і перше запитання цілком традиційне: чому вирішив балотуватися в парламент?

- Протягом багатьох років мені пропонували, то з Турківщини, де я народився і виріс, то із м. Красноград Харківської області, де я пропрацював багато років, кандидувати в парламент. Але все якось за виробничими справами віднікувався. Зараз до мене знову звернулися земляки, зрештою, й Харків'яни, з такою ж пропозицією. І я вирішив спробувати. А оскільки Турківщина мені все ж ближче, дав згоду балотуватися саме по 125 виборчому округу. Логічно, ви мене можете запитати: чому саме прийняв таке рішення? Зараз у нашій державі йде війна -не лише на фронті, а й потужна газова. Практично Росія хоче залишити нас без газу. Мовляв, прийдете на поклін. Насправді ж ми не такі вже й бідні. У наших надрах є величезні запаси, як ми інколи образно кажемо, «блакитного» палива. Хоча чомусь ми його не видобуваємо. В Україні сьогодні є нерозвіданих запасів газу більше двох трильйонів кубометрів. А розвіданих, тільки на балансі компанії «Укргазвидобування» - 680 млрд. куб. Зараз Україна видобуває всього 21 млрд. кубометрів газу. Населення споживає 16,5 млрд., бюджетні організації - 0,9 млрд., для централізованого опалення використовують 8 мільярдів кубометрів. Загалом для забезпечення життєдіяльності нам потрібно 26 млрд. куб. газу, плюс для бізнесу - 20 млрд. куб. Звичайно, як бачимо, власного видобутку не вистачає. І найперше через те, що держава не сприяє цьому. Зараз, коли Росія шантажує нас газовим питанням, проблемою видобутку треба серйозно зайнятися. І я, власне, йду до Верховної Ради для того, щоб з командою однодумців активно працювати над цим.

- Ілле Йосиповичу, для нас сьогодні надзвичайно актуально позбутися газової залежності від Росїі. На Вашу думку, за 24 роки української незалежності чому ми цього не змогли зробити? Чому держава не налагодила достатнє газовидобування?

-Хочу сказати, що за роки, коли я очолював компанію «Укргазвидобування», нам вдалося збільшити власний видобуток з початку 1998 року (з 13,6 млрд. куб. до 15,3 млрд. куб.) і це завдяки ентузіазму колективу. Держава нам ніколи не платила нормальної ціни за газ. Сьогодні населення сплачує 1078 грн. за 1000 м куб. газу. Це мінімальна ціна для тих споживачів, що використовують газ до 2,5 тис. кубів. Хто споживає до шести тисяч, платить 1800 грн. Більше 6000 -3600 грн. В цілому середня ціна газу для населення становить 1300-1400 гривень, а компанія, яка видобуває його, одержує всього 419 гривень, в тому числі й ПДВ. Бачимо, що тисяча гривень десь пропадає. Може хтось не знає, що компанія «Укргазвидобування» сама не продає газ, а через HAK «Нафтогаз України». Виникає запитання: куди дівається різниця? Напевно, йде на розрахунки з Росією. Але ж чому ці кошти не можна платити своїм газовидобувникам? За таких умов зросли б і надходження до бюджету, а за ці кошти можна було б збільшити газорозвідку та буріння, відкрити нові родовища. Я як фахівець в цій галузі гарантую: якщо ціна для газовидо-бувної кампанії буде 12001300 грн. тис. м куб., то за 5-6 років ми запросто можемо видобувати 30 млрд. м куб., тоді, зрозуміло, й зменшиться залежність від Росії. У цьому контексті хочу наголосити, що нам обов'язково необхідно позбутися корупції у цій сфері, яка, на жаль, зараз процвітає. Матимемо енергетичну незалежність, буде в нас хороша економіка, відтак - сучасна, боєздатна модерна армія.

Важливо знати, що сьогоднішня інтервенція Росії стосовно України не лише через наше бажання вступити в Євросоюз, а й через газові угоди на видобуток нетрадиційного , зокрема сланцевого газу. Росія не хоче бачити Україну енергонезалежною, адже в такому випадку значно послабиться її вплив. Та й втрата такого газового споживача як Україна сильно вдарить по фінансовому становищі Росії. Уявіть собі: ми зараз закуповуємо в нашого сусіда З0 млрд. куб. газу, а декілька років тому було 40 млрд. газу. У свій час покійний прем'єр-міністр Росії Віктор Чорномирдін казав мені: «Для чого вам видобувати газ? Залиште його для прийдешніх поколінь. Росія буде ним забезпечувати Україну». Сьогодні бачимо, до чого це призвело. Наша держава, на жаль, ніколи не хотіла займатися видобутком, а купувати й продавати його завжди вважали «хорошим», насправді корупційним бізнесом.

- Якщо ми вже завели мову про сланцевий газ, скажіть, будь ласка, які перспективи його видобутку в Україні і чи безпечно це робити?

- У всьому світі займаються таким видобутком. Звичайно, треба знати, як і де це можна робити. Скажімо, недалеко від водних горизонтів не можна, а якщо на глибині 5-6 тис. м ( а він саме там залягає), робити це можна і треба. Ніякої шкоди тут не буде, лише користь. Тоді Україна матиме достатньо свого газу. Для прикладу, Америка стала енергонезалежною завдяки тому, що видобувала газ і нафту саме із сланцевих покладів. А якісь надумані застереження, про які чуємо в Україні, ніщо інше як політика. Для того, щоб ми серйозно зайнялися цим питанням, найперше потрібна воля держави, ну і, звичайно, фахівці. За таких умов за декілька років Україна може стати навіть серйозним газовим експортером.

- Як відомо, й у нас, на Турківщині, протягом тривалого часу проводили газорозвідувальні роботи. Чи можливий у перспективі видобуток газу на території'району?

- Напевно, ви знаєте, що найперше газові родовища в колишньому Радянському Союзі були відкриті в Карпатах (Дашава), міста Долина і Борислав - нафта. І зараз тут є велика кількість нерозвіданих запасів. Правда, великих родовищ немає, але малих багато. В часи Радянського Союзу їх вважали не вигідними, через те, що були великі запаси на півночі, в Сибіру. Справді, коли газ коштував копійки, на малі родовища мало звертали уваги, але сьогодні, коли середня ціна газу для населення за 1000 м куб. сто доларів, для промислових підприємств - 400, робити це стало вигідно. І треба допомогти Стрийському управлінню бурових робіт стати на ноги і зайнятися властивими йому функціями. Сьогодні колись велике потужне підприємство занепадає. Цього не можна допустити. Газу в нас багато, і його видобутком вкрай необхідно займатися.

- Усі ми знаємо, та й Ви про це казали, що нашу державу як велика болячка розїдає корупція. Як з нею можна боротися?

- Сподіваюся, що Верховна Рада України прийме повний пакет антикорупційних законів, буде створено й ефективно запрацює антикорупційне бюро. Але знову ж потрібна політична воля. Не секрет, що корупція іде з верхів: якщо там вдасться її подолати, у нижчих ешелонах влади у цьому плані ніяких проблем не буде. Економіка дістане нові імпульси, відтак життя в державі стане кращим. Якщо не вдасться подолати корупцію, не припинимо війну на сході України, економіка впаде до критичної точки.

Нам терміново необхідно провести судову реформу, про яку вже так давно говоримо. Нерідко суди, всупереч правовій та людській логіці, приймають абсурдні рішення. Все вирішують гроші. Хто їх не має, правди не знайде. Це просто жахливо, і з цим необхідно негайно і радикально боротися. Я обов'язково буду над цим працювати.

-Іллє Йосиповичу. Ви знаєте, що в Україні в наступному році заплановано провести адміністративно-територіальну реформу. Сьогодні важко говорити, наскільки вона буде успішною. Але для нас уже зараз є тривога, що Турківський район може зникнути з політичної карти як адміністративно-територіальна одиниця. На Вашу думку, яким чином можна відстояти його?

- Я вже казав про загальнодержавні проблеми, над якими буду працювати. Але, окрім цього, як і раніше, допомагатиму рідному краю, дея народився, який вивів мене на широкі життєві дороги. Не дивлячись на те, як проголосують виборці, оберуть мене депутатом чи когось іншого, завжди буду , в міру можливостей, допомагати Турківщині. Хочу сказати, що я займався проблемами газифікації не лише нашого району, а й на Старосамбірщині. Завжди приємно допомогти людині. А з приводу територіальної реформи, думаю, що гірські райони необхідно об'єднати в єдиний інвестиційно привабливий регіон, надавши йому особливий статус, створивши сприятливий інвестиційний клімат для розвитку традиційних сільськогосподарських галузей та туризму. Ну, й звичайно, побудувати дороги. Не кажу, що це можна зробити за рік чи два, але в недалекій перспективі цілком реально.

Ми йдемо до Євросоюзу, а тому вже зараз маємо працювати з прикордонними районами сусідніх держав, створивши вільну економічну зону. Для цього я із своїми колегами вже підготував відповідний законопроект. Якщо він буде прийнятий, зможемо залучити в наш край європейський бізнес для розвитку сільського господарства, якому тут буде вигідно працювати. Тоді будуватимемо й дороги, регіон дістане відчутний поштовх для активного розвитку, покращиться соціальна сфера. У мене є багато друзів у Польщі, Угорщині, інших європейських державах, які готові до співпраці. Хочу сказати, що ми також розробили законопроект, який передбачатиме державне замовлення на екологічно чисту м'ясо-молочну продукцію, вирощену в Карпатах. Колись Львівщина, і особливо гірські райони, постачали багато продукції тваринництва державі. Сьогодні, на жаль, цього немає. Саме тому важливо, щоб була фіксована ціна на м'ясо та молоко і обов'язково державне замовлення. Хтось може запитати: для чого це державі, яка, практично, немає магазинів, ресторанів? Але ж є Держрезерв, який необхідно постійно поповнювати, у державі є армія, яку потрібно годувати.

Я все зроблю, щоб ці два закони були прийняті парламентом й ефективно працювали. Повірте, тоді наш край розвиватиметься швидкими темпами.

- Уже впродовж багатьох років багатьом людям, в тому числі й кандидатам в депутати, задають запитання: чи можливо у нас на Турківщині все-таки відкрити митний перехід з Польщею? Запитую про це і Вас.

- Зрозуміло, зробити це сьогодні, коли в державі війна, надто складно. Але коли військові дії припиняться, в державі настане спокій, переходом обов'язково треба займатися. Я не готовий говорити про якісь конкретні механізми реалізації цього завдання, але проблема дуже актуальна й одна з найпріорітетніших для моєї діяльності.

- Іллє Йосиповичу, знаю, що Ви мали можливість йти до парламенту у прохідних списках партії демократичного спрямування. Це значно простіше. Але обрали важчий шлях -вирішили йти самовисуванцем. Чому?

- Якщо мене оберуть депутатом Верховної Ради України, хочу справді бути народним депутатом - обраним народом і підзвітним йому. Хочу заручитися підтримкою земляків, а не партійних лідерів. Як кажуть, бути від народу і з народом. Вважаю, що депутат, і особливо той, хто переміг в мажоритарному окрузі, має щоквартально звітувати перед виборцями про зроблене й чесно, відверто говорити про те, що не вдалося зробити.

Звичайно, я готовий до конструктивної співпраці з усіма партіями демократичного спрямування, які працюватимуть на Українську державу. Але в будь-якому випадку інтереси моїх виборців для мене будуть понад усе. Я хочу відчувати щоденну відповідальність перед тими, хто довірить мені мандат.

На завершення хочу попросити моїх земляків 26 жовтня максимально прийти на вибори й проголосувати так, як підказує совість та людське сумління.

- Іллє Йосиповичу, дякую Вам за змістовну розповідь і бажаю успіху!

Розмову вів Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №41,2014


Схожі матеріали :

Категорія: Статті | Додав: Admin (11.10.2014)
Переглядів: 889 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
-1
2 Ігор   (17.10.2014 19:59)
Ми всі є громадяни України. Туму голосуймо за кандидата в депутати, з яким наша держава зміниться в кращу сторону. Не голосуймо за тих, що обіцяють зробити добру справу (чи вже зробили) для села чи для п`яти населених пунктів. Адже в районі є не одне село, і що їм з того. У законодавчому органі повинні бути державотворчі люди, і тоді буде порядок на Україні. А буде добре на Україні, то і в кожному селі і сім`ї буде гаразд. Тоді і дороги і газопроводи і дитячі майданчики і освіта і медицина та інший добробут не будуть тимчасовими подачками , а реальними постійними , доступними благами цивилізації для кожного з нас. А інакше в 450 населених пунктах будуть - дорога чи газопровід і т.п.
Але що нам з того, що десь там черговий депутат зробив свом виборцям якесь благо.
Тому будьмо громадянами України , обираймо депутата України, а не Турківського району.

0
1 Олег   (17.10.2014 18:23)
Пане Рибчичич! До яких пір ми будемо обманювати людей. Ви говорите речі, які повинні встидатися рот відкривати. Але хіба такому брехуну і злодію чогось встидно. Ви нічого не зробили для своїх земляків відколи ми вас памятаємо. Але зараз ви вирішили в своїх 65 робити. А де ви були раніше. Такі гроші, як ви вкрали в держави. То по Турківському районі могла б бути дорога , як зеркало, але завжди самому мало. І своїм дітям. Вас треба судити і дати не менше 10 років , щоб побув в тюрмі тоді би ти перед своєю Туркою вкляк на коліна і просив прощення.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.