П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Корабель творчості

Маленька казочка про символи життя

Давним-давно, а саме двадцять з хвостиком років тому, у дивовижно красивому бойківському краю, на Турківщині, з’явилася на світ я. Навіть моє життя, було для мене символом того, що світ прекрасний і в ньому варто погостювати. Отож історія про символи починається десь тут серед мальовничих гір.

Прокидаючись зі сну, за вікном бачу полонини. Їхня чарівність примушує моє серце битися швидше, а душу – літати. Я не уявляю свого існування без щорічних прогулянок гірськими хребтами. Вони надихають і, здається, що в тебе виростають крила, про які мріяв увесь час. Ті крила відносять тебе у незвідані світи. З вершини ти бачиш все: он там в якомусь селі хмаринка несе дрібненький дощик, а інша несе грозу, а там далі, з іншого боку гірки, крізь хмаринки пробивається сонячне проміннячко, яке можна порахувати, а ще далі видно село залите сонцем, а там вже й кордони з іншими державами. Звідти все довкола, здається таким дрібним і всеосяжним, що почуваєшся, майже, богом.

Ліс – заплутаний і водночас простий лабіринт, доріжечок і стежинок, які проклали собі звірятка; зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Саме через нього пролягає шлях до полонин. Він такий живий і справжній, що просто неможливого не захопитись ним. Він знає стільки історій щасливих і не дуже, що якби вмів говорити людським голосом, то розповів би про все на світі. І хоч іноді шумлять вітри у його голові , він надзвичайно ясно мислить. І невимовно жаль, коли ліс нищать: вирубують і вивозять.

Сім’я, що збирається разом за святковим столом. Я щаслива і багата, бо маю двох братів, сестричку і прекрасних батьків, що ладні на все заради нас. Дуже сумно, коли у святкові дні когось із сім’ї бракує, таке враження, наче частинки серця нема.

Пісня – така мелодійна і чаруюча та, що співала мама над колискою, та якої вчив тато – справжньої, козацької. Ці мелодії залишаться в серці допоки віку мого стане.

Вишитий рушничок – тут у мене особлива любов. Ще з дитинства дуже подобалось мені спостерігати за тим як вправно у маминих руках чигає блискуча голка. Ненечка розповідала про те, що означає кожен колір. Колись вона вишивала дуже багато всього. Все творіння її рук неповторне, таке тепле і рідне. Кожне зернятко вишитого рушничка несе в собі таємницю добра, краси, любові, достатку, вірності. Навчилась і я цього ремесла десь у 10 років. Матуся хвалила мене за кожну роботу і казала, що в неї талановита донечка.

Вишитий рушник для українців непроста річ, він є символом гостинності, доброзичливості, чистоти почуттів. Тож хай стелиться життєва дорога барвистим рушничком.

Подорож (дорога), книги, люди і поля засіяні хлібами, що видніються за вікном автобуса чи електрички. Дорога, кажуть, символізує розлуку з рідним домом. Та для мене, то не розлука, це суцільні історії, казки, байки, анекдоти, це очікування нової зустрічі, нового знайомства, нової людини, яка подарована мені небом саме на цей момент. Я чітко розумію те, що більше ніколи не зустрінуся з нею, і тому за час подорожі, намагаюся пізнати її як неповторну особистість. Дорога веде від порога і до мрії , дорога так схожа на друга з яким завжди цікаво і не тісно на найвужчій стежині. Ще одним другом є цікава книжка з якою не знудишся, коли подорож надто довга, а біля тебе немає людей, які б урізноманітнили поїздку. Люблю спостерігати за тим, як рухається транспорт у якому їду, і за тим, які горизонти він відкриє для мене сьогодні. І нарешті пшеничні поля. Золото налитих сонцем колосків милує око та гріє душу, бо прийде час і у кожного буде свіжий хліб на столі.

Можна б розказати ще не про один символ та забракне слів і почуттів. І тому, на цьому варто зупинитись. Казки, як і все інше, мають властивість закінчуватись, та ця не скоро досягне фінішу. Попереду ще так багато всього незвіданого і прекрасного…

Іванка Федько


Схожі матеріали :

Категорія: Корабель творчості | Додав: Admin (10.04.2016)
Переглядів: 455 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (12.04.2016 05:28)
Мистецтво малювати словом. Дякую.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.