Середа, 23.08.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

ТАЛАНТ ЖИТИ ТВОРЧО І ЦІКАВО
Щоб люди ніколи не знали біди,
Щоб квіти цвіли коло хати
І щедро родили сади.

(Уривок із вірша Оксани Павлик
з її збірки «Чар-зілля з Карпат»).

Мало хто знає, що в минулому працівник Турківської райсанепідемстанції Оксана Павлик, нині знана громадська активістка - член президії ВГТ «Бойківщина ХХІ століття», не тільки має талант до поетичної творчості, а є відомим травником Турківщини. Коли і як появилося в Оксани Володимирівни це дивовижне та унікальне захоплення квітами, травами, ягодами, іншими безцінними дарами матінки-землі?

- Ще з раннього дитинства, -каже вона. - Живучи в селі (а народилася я в Завадівці), разом зі своїми однолітками пасла корови. Уже тоді мою дитячу душу чарувала краса карпатських лісів, полів, гір, уже тоді я уважно придивлялася до кожної квіточки, до кожної стеблинки та ягідки. Напевно й підхопила у той час цей добрий «знахарський» вірус, позбутися якого не можу й досі. Часто ходила до лісу збирати гриби, сунички, чорниці, малину, ожину, терен, шипшину, глід, лікарські рослини на чай - ромашку, звіробій, кмин, Іван-чай, чебрець, медунку, золототисячник. Був період, коли після закінчення школи працювала агрономом науково-дослідної сортодільниці, якою завідував мій батько. Він також прищепив мені любов до рослин, дав вичерпні знання про ту чи іншу сільськогосподарську культуру. Мама Мирослава лікувала всю нашу велику родину продуктами бджільництва і лікарськими травами, а знання ці їй передала бабуся - повитуха Анастасія. Словом, потяг до народної медицини у нас, як мовиться, в роду. Тому цілком логічно, що навчаючись у Львівському державному університеті, за спеціальністю «біолог», захистила дипломну роботу на тему «Лікарські рослини Карпат, їх поширення, запаси і застосування». Тепер я знаю, що «горицвіт - на землі росте тисячі літ, людей рятує - серце лікує», «кропива, ромашка, хміль -ними голову помий», «жовтесенький звіробій полікує шлунок твій»...

Оксана Павлик - член всесвітньої федерації українських лікарських товариств, її виступи, поради, консультації друкують всеукраїнські та регіональні газети і журнали. У цієї активної, збагаченої знаннями й досвідом, горянки багато планів та ідей, які вона намагається втілити в життя. Дуже мріє про той час, коли й на Турківщині -багатому на лікарські трави та цілющі джерела краї - успішно розвиватиметься народна медицина. У січні цього року Оксана Володимирівна взяла участь у Міжнародному форумі Всеукраїнської асоціації фахівців з народної та нетрадиційної медицини «Народна і нетрадиційна медицина в ім’я утвердження стабільності та розвитку галузі», який проходив у Києві, за участю представників Всеукраїнської організації охорони здоров’я, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я. Серед учасників форуму були народні депутати України Ольга Богомолець та Олег Мусій, президент Академії холістичної медицини Віктор Циганов (Німеччина), ректор Київського медичного університету УАНМ Борис Івнєв та багато-багато інших. Наша землячка виступила з цікавою доповіддю «Лікувальні рослини в оздоровленні» (на знімку), а також повернулася додому із заслуженою нагородою. За вагомий внесок в утвердження стабільності розвитку галузі народної і нетрадиційної медицини Оксану Володимирівну нагородили грамотою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та медаллю «Флагман народної медицини». Її прізвище, з автобіографічними даними та окремими публікаціями, внесено в книгу «Флагмани народної та нетрадиційної медицини України».

- Нині до фахівців народної та нетрадиційної медицини звертається все більше людей у надії на допомогу та зцілення недуг, -розповідає цілителька. - Попрацювавши 21 рік на лікарській посаді в Турківській райСЕС, постійно контактуючи з лікарями офіційної медицини, я з великою шаною і повагою ставлюся до медиків - справжніх професіоналів своєї справи, тих, яким люди довіряють своє життя і здоров’я, які проводять велику профілактичну роботу з попередження захворюваності, тому рекомендую усім, у кого виникають проблеми зі здоров’ям, все ж звертатись до лікарів, яким довіряєте, проходити обстеження, здавати аналізи. А ось лікуватися травами, продуктами бджільництва, у мануальних терапевтів та біоенергетиків, у фахівців народної медицини слід у стадії ремісії, коли минає гострий період хвороби, наступає поліпшення. І то у тих, хто має сертифікований дозвіл на лікування. Та ні в якому разі не звертатись за подібною допомогою до шарлатанів, які можуть лишень нашкодити. Бо кожна рослина в малих дозах -ліки, у великих - отрута, і кожна рослина є декількох видів, і кожен вид має інше застосування, й не всі види є лікувальними.

Як учасник численних лікарських форумів Оксана Павлик підтримує зв’язки з багатьма цілителями з України, з видавництвами газети «Здоров’я і довголіття» та журналу «Українська родина». Вона може запропонувати цінні, перевірені нею рецепти, які разом зі своїми публікаціями розміщує на сайті «Академія Здоров’я». Але перш аніж взяти до уваги той чи інший рецепт, рекомендує людям попередньо проконсультуватись зі своїм лікуючим лікарем

- Наш район має унікальні цілющі мінеральні джерела, типу «Нафтуся», «Боржомі», «Єсентуки-4», які знаходяться в селах Розлуч, Івашківці, Н. Яблунька, Лосинець, Завадівка. Але на Турківщині немає жодного діючого оздоровчого пансіонату, курорту, де можна би було оздоровитись, пройти фізпроцедури, прийняти ванни, попити мінеральної води, - бідкається п. Оксана. - Не розвинена переробка лікарських трав, плодів лісів, збір і реалізація грибів, ягід, меду і продуктів бджільництва. Недостатньо розвинений зелений туризм, а майбутнє Турківщини - тільки за ним. Хочу зазначити, що з ініціативи голови міста Геннадія Когута та бізнесмена Василя Тюрдя, в наш район було запрошено керівника центру з виробництва екологічно чистих чаїв «Чиста флора» з Івано-Франківської області (с. Спас) п. Михайла Стовп’яка. Він надав кваліфіковану консультацію і сприяє нам у створенні підприємства із заготівлі та переробки лікарських трав, плодів лісів, випуску лікувально- профілактичних чаїв. Я, як знавець лікарських трав, теж буду надавати посильну допомогу в реалізації такого потрібного проекту. А ще мрію видати енциклопедію лікарських трав Бойківщини. Матеріалів зібрала на 2 томи. Тепер шукаю спонсорів, яким не байдужа бойківська народна медицина. У читальному залі ЦРБ незабаром оформлю куток з народної медицини, подарую читачам цікаву літературу, свої публікації.

Зараз надворі весняна пора. Вона щедро дарує нам гарний настрій та багато сонця і тепла, пахучі первоцвіти, цілющий березовий сік, духмяний травневий мед. І саме зараз - час поповнити наш організм вітамінами, позбутися токсинів, солей, каменів: покращити обмін речовин, очистити судини, дістати заряд бадьорості і здоров’я, бо дари матінки-природи - це аптека на нашому столі. Тож скористаймося ними, радить усім Оксана Павлик.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №15,2016


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (13.04.2016)
Переглядів: 419 | Теги: павлик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.