Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

ЖЕРТВА В ІМ'Я ПОРЯТУНКУ ЛЮДЕЙ
26 квітня - 30-а річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції

В історії нашого народу багато трагічних дат. Одна з них -26 квітня 1986 року, коли над квітучими садами України піднялася в небо радіоактивна хмара з четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції Вибух реактора, найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, приніс багато горя і людських втрат.

Гіркоту чорнобильського полину відчує на собі ще не одне покоління.

Що далі час відносить нас від 26 квітня 1986 року, дня найбільшої ядерної катастрофи ХХ сторіччя, то більше усвідомлюємо, з лабетів якого монстра вирвалися.

Спільними зусиллями героїв-чорнобильців вдалося запобігти загибелі планети.

Не було б їх - не було б нас.

У цей сумний для всієї України день хочеться побажати, щоб таке страшне лихо більше не повторилось!

Ветеранам-чорнобильцям бажаємо міцного здоров’я, щастя, радості, добробуту, миру, злагоди та всього найкращого в їхньому житті. Людство планети ніколи не забуде про Вашу мужність і героїзм. Ми схиляємось перед пам’яттю тих героїв-чорнобильців, які пожертвували своїм життям в ім’я порятунку людства.

Їхній подвиг - безсмертний.

Земля пухом - померлим.

Здоров’я - живим!

Серед тих героїв-чорнобильців, які власними грудьми закрили планету від радіоактивних променів з неконтрольованого атомного жерла, був і наш земляк - Роман Бачинський, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, інвалід І групи.

Роман Володимирович народився в селі Комарники в сім’ї вчителя. Батьки з дитинства прищепили синові моральні цінності: любов до Бога, своєї Вітчизни, рідної землі і її предків, до мови, звичаїв, обрядів та традицій нашого народу.

Роман був дуже енергійним і допитливим хлопчиком, усім цікавився, все легко сприймав і засвоював, умів відстояти свою позицію. Будучи школярем, добре вчився. Багато читав. Прекрасно знав історію рідного краю. Був всебічно обдарованим з вродженим відчуттям краси: добре малював, різьбив, гарно співав, акомпонуючи на музичних інструментах.

Займався спортом: бігав, плавав, грав у футбол, баскетбол, взимку катався на лижах, ковзанах, санкувався. Любив природу. В години дозвілля любив посидіти з вудочкою на березі Стрия, збирати гриби в лісі. Під час канікул здійснював багато мандрівок по історичних місцях рідних Карпат, захоплюючись їх мальовничою красою.

Дуже любив техніку По закінченні школи, здобув фах інженера-механіка. Любив свою роботу. Одружився. Разом з дружиною виростили й виховали трьох дітей -двох синів і доньку.

Роман Бачинський був добрим сином, братом, чоловіком, батьком, дідусем, товаришем. Він умів об’єднувати колег по роботі, друзів на добрі справи і завжди був душею колективу. Був активним громадським діячем. Це була людина світлої душі, працелюбна, до кінця віддана справі, ділова, принципова, компетентна. Головною рисою його характеру була доброта, щиросердечне служіння людям, почуття високої відповідальності за доручену справу. Роман Володимирович умів спілкуватися з оточуючими і допомагати кожній людині у важкі хвилини життя, порадити, втішити і вселити в душу краплинку оптимізму, надію на краще.

Він користувався повагою й великим авторитетом серед людей.

У 1986 році Романа Бачинського направили на ліквідацію аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Працюючи в епіцентрі подій, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, Роман Бачинський з честю і гідністю, сумлінно, високопрофесійно та самовіддано виконував свій громадянський обов’язок перед Батьківщиною, українським народом, показавши найвищий взірець героїзму та самопожертви. Він з гідністю зумів пройти крутими, тернистими стежками своєї долі.

Внаслідок високої дози опромінення, отриманої під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, важко хворів, став інвалідом першої групи, але не нарікав на труднощі, несправедливість, а приймав усі свої випробування зі смиренням. Це був оптиміст, великий життєлюб.

У душі залишався мрійником...

Мав багато планів.

Міг би ще жити й жити.

Та невблаганна смерть на 62му році життя обірвала всі мрії, надії, прагнення й сподівання. Його життєвий шлях є взірцем мужності, героїзму, високого патріотизму і відданого служіння своєму народові. Він безмежно любив свої рідні Карпати, добрих і працьовитих односельчан, батьківську оселю, родину.

Пам’ять про Романа Володимировича Бачинського - талановиту, мужню, добру, мудру, порядну, чуйну, шляхетну, людину світлої і щедрої душі - назавжди залишиться в наших серцях.

Царство небесне та вічна слава героєві-чорнобильцю. Нехай буде пухом рідна українська земля, яку Він так любив!

Вічна йому пам’ять.

Марія-Христина БАЧИНСЬКА, Роман БАЧИНСЬКИЙ, Сергій БАЧИНСЬКИЙ, Лілія БАЧИНСЬКА.

Газета "Бойківщина" №17,2016


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (27.04.2016)
Переглядів: 423 | Теги: Бачинський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.