Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

ІВАН МАРЧИШАК - НАЙМОЛОДШИМ МАЙСТЕР СПОРТУ УКРАЇНИ З ЛИЖНИХ ПЕРЕГОНІВ

Нещодавно в редакцію завітали учень і його тренер - гарний, скромний, спортивної статури юнак і убілений сивиною, енергійний, охочий до спілкування мужчина.

Представились. Так і познайомились ми з наймолодшим майстром спорту України з лижних перегонів Іваном Марчишаком (1996 р.н) і його вчителем, першим тренером Василем Костишаком. Розговорились, з розповідей гостей стало зрозуміло, що обоє з дитинства люблять лижі і до безтями закохані в лижний спорт. Ніби й не личить писати про лижі влітку, але тільки в цю пору року Іван знайшов можливість побувати в рідному селі. Взимку у нього на відвідини близьких часу обмаль -надто насичений графік спортивних змагань.

- Іван народився в Яворові. До 7-го класу відвідував Сянківську школу, а у вільний від навчання час тренувався в мене, у ДЮСШ «Бескид», - розпочав розмову його перший спортивний наставник Василь Іванович, який фактично дав цьому хлопцеві шлях у великий спорт. - Багато було школярів, які займали ся ци м зи мо ви м ви до м спорту, але лише Іван присвятив своє життя лижам. У Сянках тоді час від часу проходили обласні та всеукраїнські змагання, на яких Іван впевнено займав призові місця. Спортивний талант хлопчини з Карпат запримітило пильне око декана Львівського національного інституту фізкультури Ореста Стефанишина. Невдовзі Орест Мар’янович запропонував Івану Марчишаку стати учнем Броварського вищого училища фізичної культури. Хлопець дав згоду. Відтоді дорога у великий спорт в Івана пішла по висхідній.

Почалися спортивні будні, насичені тренуваннями, поїздками на збори, участю у різних змаганнях. Як каже Іван Марчишак, лижні перегони - один з найпопулярніших і найвидовищніших зимових дисциплін. Це змагання на лижах на подолання дистанції на швидкість. Вони найбільш масовий вид спорту. Серед добре відомих нам лижників - Ірина Тараненко-Тереля, Валентина Шевченко, Володимир Ольшанський та інші. Гонки на лижах - складова частина інших зимових видів спорту - двоборства та біатлону. Колись, в давнину, цей вид спорту називався лещетарство. Лижнику потрібно бути витривалим і вправно володіти технікою їзди на лижах. Приємно констатувати, що у 16 років Іван виконав норматив майстра спорту. Ми повинні гордитися з того, що наш земляк - наймолодший майстер спорту в Україні з даного виду спорту, член збірної України, багаторазовий чемпіон кубка України з лижних перегонів у своїй віковій категорії.

- Зараз я стаціонарно навчаюся на третьому курсі Національного університету фізичного виховання і спорту України, -розповідає Іван Марчишак. -Безпосередня участь у різних змаганнях дає мені певні бонуси. Приміром, я маю вільний графік відвідування занять; подібним мені у багатьох питаннях університет іде назустріч, допомагає.

У 2013 р. в с. Сянки проходили відкриті змагання «Сянківська лижня-2013», присвячені 100-річчю лижних перегонів та пам’яті тренера Степана Бегана. Участь у них взяли близько 80 спортсменів. Серед кращих у своїх вікових категоріях був тоді й Іван Марчишак. Уже навчаючись в Києві, Іван став учасником юніорського чемпіонату світу з лижних перегонів у Казахстані, який проходив у м. Алмати. Минулого літа не етапі Кубка світу з лижеролерів (літні лижі) у Латвії виборов восьме місце. Брав участь у Європейському молодіжному олімпійському фестивалі, у міжнародному юніорському чемпіонаті зі скіатлону, що проходив у Казахстані.

- Часто доводиться їздити за кордон на збори та змагання, -розповідає спортсмен. - Побував у дуже багатьох країнах Європи. І хочу сказати, що найкращі лижні траси є в Австрії, і досить добрі, на мою думку, - у Фінляндії. Одне погано, коли восени чи взимку приїжджаємо у Фінляндію, там дуже короткий день, довго стоїть темінь. Для нас це трохи незвично. Але ми тренуємося - під світлом ліхтарів, і це досить гарно і захоплююче. До речі, у Фінляндії для лижників збудований спеціальний спортивний комплекс для тренувань влітку, і хоча надворі спека, там температура постійно мінус 7 градусів. Зараз посилено готуюся до етапу кубка світу, який буде проходити в Латвії, в м. Мадонна. Ну, і на лютий, якщо, звісно, усе буде добре, якщо пройду міжнародну кваліфікацію, братиму участь у чемпіонаті світу серед дорослих. До речі, вперше.

А зараз -тренування, тренування і тренування... До речі, тренуватися влітку лижнику набагато важче, аніж взимку. Тут іде загальна та спеціальна фізична підготовка. Бігаємо легкоатлетичні кроси, займаємося у тренажерних залах, їздимо на велосипедах, розвиваємо спритність, витривалість. Технічна підготовленість лижника вимагає постійного вдосконалення та великої праці над собою. Для лижників - початківців - це дуже важка ноша. Та й лижний спорт відносно дорогий, потребує чималих затрат. Професійна пара лиж в середньому коштує 350 євро. Але мені допомагали в училищі, тому що бачили результат, бачили, що стараюся. Якщо перспективний спортсмен - обов’язково допоможуть.

Останнім часом у нас в районі лижний спорт чомусь занепав. Очевидно, свій негативний відбиток накладає війна, нелегка ситуація в країні. Вже два роки минуло, як проводили міжнародні змагання з лижних перегонів у Сянках. Та великий плюс в тому, що нині в Яворові збудовано і діє прекрасний комплекс для спортсменів-параолімційців - Західний реабілітаційний центр. Тут вже заплановано етап кубка світу з лижних перегонів, який внесли у календар змагань. Це принесе престиж і славу Турківщині і, надіюся, що дасть поштовх та бажання багатьом моїм землякам займатися цим прекрасним видом спорту.

А ми від себе хочемо побажати Івану Марчишаку міцного здоров’я та нових спортивних висот і досягнень. Затверджено список національних збірних команд України із зимових олімпійських видів спорту на 20162017 роки. Серед інших, у цьому списку є прізвище й нашого земляка. Тож можливо прийде той день, коли ми вболіватимемо за Івана Марчишака на престижних олімпійських змаганнях.

Дай Боже!

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №24,2016


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (15.06.2016)
Переглядів: 607 | Теги: Марчишак | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.