Понеділок, 19.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

ПАСТИРСЬКЕ СЛОВО - ЯК ПОЖИВА ДЛЯ ДУШІ

Майже 39 років проповідує Боже слово, навчаючи християнських чеснот, настоятель храму Дмитра Солунського с. Вовче о. Роман Кавчак, який у неділю , 4 грудня, відзначає свій день народження. Зараз він з відповідальною місією у Києві. Відповідно до рішення Священного Синоду УПЦ КП від 8 липня 2015 року, священики виконують свою капеланську місію в зоні проведення АТО. Отець Роман, разом з о. Володимиром Федаком з Комарників, о. Романом Ролем з Нижнього Висоцького та о. Романом Москалем з Верхнього в столиці проходять співбесіди, медичні огляди, щоб після цього відправитись на місяць, до 1 січня, в зону АТО, зокрема в Луганську область. Це вже 17-а ротація. Телефоном о.Роман повідомив нам, що в Києві їх гостинно зустрів депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський, який також неодноразово бував у зоні проведення АТО й постійно допомагає нашим воїнам. Зрештою, як і духовенство та парафіяни Турківського деканату, збираючи продукти харчування, кошти для армії.

Народився о. Роман в селі Велика Сушиниця, що на Старосамбірщині. Там закінчив восьмирічну школу, а середню освіту здобував у Хирові. Після успішного закінчення десятирічки вступив на навчання до Львівського університету на історичний факультет, та на третьому курсі бажання стати священиком взяло верх і він полишає навчання й проситься до війська. В цьому йому допомогли тодішній сільський голова Великої Сушиниці, ветеран війни, Герой Радянського Союзу Василь Горун та військовий комісар Старосамбірського району Галайко (імені його, на жаль, о. Роман не пам’ятає). Тоді стати священиком з вищою освітою, та ще й історику, було неможливо, а ось демобілізованому воїну зробити це було легше, хоч і непросто. Відслуживши 2 роки в Центральній групі військ в Німеччині, після довгих процедур, він таки вступає в Одеську духовну семінарію. А закінчивши навчання, за розподілом їде у Бєлгородську область (Росія). Через три роки служіння там, його переводять у м. Радомишль Житомирської області, де він стає благочинним не лише Радомишльського, а й Малинського районів. Після аварії на Чорнобильській АЕС ( а це 60 км від того місця, де о. Роман виконував духовну місію), враховуючи стан здоров’я, в 1988 році він переїздить на Турківщину, в с. Вовче. Тоді в нашому районі були непрості часи демократичних перетворень та поділу церковних громад. І потрібно було проявити неабияку мудрість, щоб у селах панував мир і спокій, а люди мали можливість обирати для себе ту чи іншу конфесію. Деканом тоді на Турківщині був о. Андрій Забавський з Борині. Разом з ним о. Роман доклав чимало зусиль для того, щоб у селах не ворогував брат з братом, а жили мирно і прославляли Господа нашого Ісуса Христа.

Окрім чисто духовних місій та управлінських в статусі декана, на початку 90-х о. Романа вовчани навіть обрали головою сільської ради. Він був і членом райвиконкому та депутатом районної ради, вміло поєднуючи громадсько-політичну роботу з духовною. Сьогодні, пригадуючи ті часи, о. Роман вдячний за взаєморозуміння та підтримку вмілому керівнику Василю Дреботу та св. пам’яті Михайлу Федашу.

Упродовж 25 років нашої незалежності церковні громади УПЦ КП Турківщини (а це 45 парафій), на яких прислуговують 35 священиків, не були осторонь всіх подій, що відбувалися. Як священнослужителі, так і парафіяни брали активну участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності. Сьогодні ж разом з українським військом відстоюють нашу незалежність на Сході України. З великою вдячністю о. Роман розповідає про підтримку парафій УПЦ КП з боку сьогоднішнього керівництва району і дякує підприємцям, й особливо депутату Верховної Ради України Андрію Лопушанському й депутату Львівської обласної ради Михайлові Ільницькому, за взаєморозуміння. І хоча в нас Церква відокремлена від держави, вони добре розуміють свою роль в духовному просвітництві, та й взагалі роль Церкви в житті України.

Господньою дорогою батька пішов син о. Романа , який також став священиком, закінчивши Київську духовну семінарію, а згодом й історичний факультет Дрогобицького педагогічного університету. Зараз він виконує священичі місії в Сеулі (Південна Корея). Багаторічну плідну працю в Господньому винограднику о.Романа, високо оцінили ієрархи УПЦ КП. Він нагороджений трьома орденами Князя Володимира І. ІІ та ІІІ ступенів. До речі, орденом І ступеня був відзначений з нагоди свого 60-річчя минулого року, а також возведений в сан протопресвітера. Також його відзначено орденами Святого Миколая та Юрія Переможця і багатьма іншими нагородами Церкви. Тож нехай Господь наш Ісус Христос повсякчас додає о.Роману здоров’я, а нас всіх кріпить у вірі, береже в єдності й допомагає у всьому.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина"N49,2016


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (09.12.2016)
Переглядів: 470 | Коментарі: 2 | Теги: Кавчак | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 БОЙКО.   (12.12.2016 20:27)
".... Господньою дорогою батька пішов син о. Романа , який також став священиком, закінчивши Київську духовну семінарію, а згодом й історичний факультет Дрогобицького педагогічного університету. Зараз він виконує священичі місії в Сеулі (Південна Корея). Багаторічну плідну працю в Господньому винограднику о.Романа, високо оцінили ієрархи УПЦ КП. Він нагороджений трьома орденами Князя Володимира І. ІІ та ІІІ ступенів...."  Щось тут не сходяться пазли! Хтось обманює православних жителів! Бо ставши священником УПЦ КП,син о.Романа схоже що зрікся Київського Патріархату і подався в Російську Православну Церкву(!),де його по новому святили. І служить він для роійськомовних православних що належать до РПЦ. Ось факт:
http://drevo-info.ru/articles/13672641.html  Справді,його високо оцінили не ієрархи УПЦ КП,ба,навіть не ієрархи УПЦ(МП), а вище керівництво РПЦ на чолі із Кирилом(Володимиром)Гундяєвим,якщо пересвятило,відправило і доручило йому російських вірників в Сеулі! Це зовсім не звинувачення,а просто інформація для роздумів.

0
1 Християнин   (09.12.2016 22:14)
Слово “автокефалія” в перекладі з грецької мови означає “самоврядування”.
Автокефальна Православна Церква – це Церква, яка є самоврядною i незалежною, але обов’язково перебуває у благодатній канонічній єдності з іншими православними Сестрами – Помісними Церквами, що складають Вселенське Православ’я.

Хвалу приношу Ти, Господи, прегрішенія моя вся возвіщаю Ти, Боже, обратив помилуй мя. (молитва)

Бажаю отцю Роману здоров'я та навернення до Єдиної Соборної Церкви.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.