Понеділок, 19.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

УСПІХИ ВИХОВАНЦІВ -РАДІСТЬ І ГОРДІСТЬ ТРЕНЕРА

Коли за плечима уже 50 прожитих років, можна, і навіть треба, на мить застановитися й зробити такий собі проміжний аналіз прожитого, ставлячи на шальки терезів по один бік -успіхи, а по інший - невдачі. Для вчорашнього ювіляра - Василя Гуя -перша вага, безперечно, матиме велику перевагу. І все тому, що звичний сільський хлопчина з раннього дитинства добре засвоїв - без мрії, без мети, людина, як птаха без крил. Більше того, він, завдячуючи вродженій наполегливості, сформулював для себе методу досягнення омріяного, де на першому місці - праця. І немає значення, в якій сфері діяльності -розумовій чи фізичній. При цьому, як він сьогодні зізнається, ніколи не забував, що найкращий вчитель у житті - саме життя. Оскільки його уроки не можна прогуляти і не засвоїти.

Педагоги-старожили Присліпської загальноосвітньої школи пригадують, що Василь, маленький на зріст, був старанним учнем, прудкий, з принциповим характером. Якщо вже брався за якусь справу, завжди доводив її до кінця. Вміло поєднував навчання, учнівське громадське навантаження із заняття спортом. Не забував, як і сотні подібнихуй йому сільськихуй дітей, про допомогу батькам в господарстві. Уже тоді всюдисущому юнакові пророкували майбутнє, пов’язане зі спортом, хоча він володів багатьма іншими здібностями. Місцевим шанувальникам футболу Василь запам’ятався в ролі лівого нападника, спочатку - в складі шкільної команди, а згодом -сільської, яка досить-таки успішно виступала на районнихуй чемпіонатах. Невгамовний, швидкий, завжди небезпечний біля воріт суперника. Так казали про нього, коли навчався ще у 8 класі. А зараз він із долею іронії пригадує, як, виходячи на поле, вдягав футболку на довгий рукав, на декілька розмірів більшу, з-під якої навіть не було видно кистей рук, але на майстерність це аж ніяк не впливало. Відчувши дотик м’яча, він опинявся в полоні гри з величезним прагненням до перемоги. І успіхи були. Про це знають спортивні статисти. Капітаном присліпської футбольної команди була тоді Люба Бринько, надзвичайно вольова й настирлива дівчина. На жаль, нині вже покійна.

Минули шкільні роки. Отримавши свідоцтво про восьмирічну освіту лишень з двома четвірками (все решта - відмінно), Василь вступив на навчання у Бродівське педагогічне училище, на спеціальність «трудове навчання та креслення». Випускники тихуй років добре знають, що вступити у подібний навчальний заклад тоді було не так уже й легко. Сьогодні простіше стати студентом університету, а тоді потрібні були ґрунтовні знання, які цінували значно більше, аніж гроші.

Маючи добру освітню базу та невеликий досвід вмілого поєднання навчання із заняттям спортом, він швидко влився у футбольну команду училища, не забуваючи при цьому своє основне завдання - вчитися. А невдовзі його, як здібного футболіста, помітили й запропонували виступити за юнацьку збірну Бродівського району, яка грала на чемпіонаті області. Втім, він не обмежувався лише футболом, а показував непогані результати й в іншихуй видахуй спорту. Вільно і впевнено демонстрував різні вправи на перекладині. І результат не забарився: перше місце у триборстві (підтягування, лижні гонки, стрільба).

А коли прийшов час служити у війську, змужнілий, спортивної статури призовник, уже з педагогічною освітою, пройшов прискіпливу лікарсько-психологічну комісію й був скерований в морфлот. Тоді борознити океанські простори мріяли тисячі юнаків, але для багатьохуй вона була нездійсненною. Безкозирку одягали найкращі, серед нихуй - і Василь Гуй. Спочатку був учбовий підрозділ у м. Пінськ (Білорусь), а дальше - Північний флот(м. Сєвероморськ) й нелегка служба артилеристом в надзвичайно суворихуй погоднихуй умовах, на великому десантному кораблі. По правді кажучи, сьогодні йому є що згадати про військо. Армія ще більше загартувала характер, навчила витривалості.

У 1990-му році, після служби, Василь повернувся у рідне село. Але довго без роботи не засиджувався, а влаштувався вчителем у школу с. Вузлове Радехівського району. Тут він мав групу продовженого дня та гурток з плавання. На той час у цьому навчальному закладі був чудовий басейн, а молодий вчитель-вчорашній моряк - мав добру нагоду навчати дітей триматися на воді. Відпрацювавши на Радехівщині рік, вступив на заочне навчання у Львівський інститут (сьогодні - університет) фізичної культури. Тоді ж переходить працювати на Сколівщину - в с. Кам’янка, вчителем фізичної культури , до того ж ще має півставки тренера у с. Верхнє Синьовидне.

Комунікабельний, товариський, він і тут швидко, гармонійно вливається у колектив, налагоджує добрі контакти зі спортивним активом району й невдовзі себе титулованим. Можна пригадати, як він неодноразово вигравав першість Турківщини із шашок, був чемпіоном області у цьому виді спорту серед зв’язківців. Зараз у скарбничці тренера і спортсмена - десятки кубків і медалей, які яскраво засвідчують про його спортивний талант, а ще є результатом настирливості й наполегливості у досягненні мети.

За 26 років фахової тренерської праці він виховав десятьохуй чемпіонів та призерів області з тенісу, а Юрій Павлик був призером і всеукраїнськихуй змагань. Сьогодні Василь Іванович з гордістю розповідає про успіхи братів - Віктора та Михайла Мандзяків (обидва - кандидати в майстри спорту). Віктор працює тренером у фітнес-клубі й проводить спаринг-поєдинки з тенісу у Львові. Ще одна вихованка - Світлана Мельникович -викладач фізвиховання в м. Турка. Сергій Ільницький, Юрій Шкрамко, Ігор Матківський успішно виступають за команди навчальнихуй закладів, де здобувають професію. Розповідаючи про це, тренер не приховує гордості за вихованців, адже, що не кажіть, він вклав у нихуй не лише своє вміння, а й частку душі.

До нього, як до досвідченого тренера, звертаються впродовж багатьохуй років й дорослі тенісисти. Особливо перед відповідальними змаганнями. Чимало вишкільнихуй поєдинків він провів з Михайлом Колчаром, начальником головного відділення поштового зв’язку м. Турка, багаторазовим призером обласнихуй та всеукраїнськихуй змагань з настільного тенісу серед зв’язківців. Удосконалював у Василя Івановича свої спортивні навики колишній прокурор Турківського району Володимир Рекшинський, та ще багато іншихуй тенісистів різного рівня. Успішно виступають на обласнихуй змаганняхуй й учні Турківського професійного ліцею . І своїм перемогам також завдячують Василю Гую.

Значним успіхом у його тренерській кар’єрі була й перемога у всеукраїнському конкурсі, що проводив видатний боксер сучасності Віталій Кличко, - «Посилка успіху». Разом зі своїми вихованцями Василь Іванович підготував й надіслав на конкурс відеоролик, в якому відображено тренувальний процес. Й похвально, що з 800 учасників його відібрали до 40 найкращих, які й стали переможцями. За це турківські тенісисти отримали великий пакунок із спортінвентарем .

Доречно відзначити, що й дружина Василя Івановича - Оксана - є знаною на Турківщині, зрештою й за її межами, спортсменкою. Вона неодноразово показувала високі результати в грі у шашки на найрізноманітнішихуй престижнихуй змаганнях. А на однихуй із Бойківськихуй фестин стала навіть «Шашковою королевою Бойківщини». Прищепив Василь Іванович любов до спорту й дітям. Син Мар’ян, сьогодні студент Іванофранківського університету нафти й газу, не один раз був призером (і навіть чемпіоном) області. Дочка-семикласниця Юля, також, як кажуть, з ракеткою - на ти.

Взагалі можна ще пригадувати багато цікавихуй моментів з тренерської історії Василя Гуя, але й вищеназваного цілком вистачає, щоб зробити висновок -життя людини на 90 відсотків залежить від тебе самого. І лише на 10 відсотків - від обставин, які на 99 відсотків залежать від тебе...

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №48,2017


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (07.12.2017)
Переглядів: 353 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.