Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

ПРИСВЯТИВ ЖИТТЯ АРМІЇ

Бути офіцером не тільки почесно, а й великий обов’язок -перед родиною, перед народом і перед своєю Батьківщиною. Це чоловіча професія - професія захищати рідну землю, при якій ти не належиш сім’ї, родині, друзям, коли власні інтереси чи плани в будь-яку мить можна відкинути на потім, бо є наказ. А накази не обговорюють - їх виконують.

Саме таку професію й обрав наш земляк, житель с.Розлуч, нині заступник військового комісара, начальник мобілізаційного відділення, майор Василь Мазник - людина, для якої поняття особистої зразковості, відповідальності і порядності були і є пріоритетними.

Але спочатку була інша мрія - стати медиком. Тому після закінчення Розлуцької восьмирічної школи Василь став студентом Самбірського медичного училища. А з армійськими буднями пов’язав долю тоді, коли після закінчення медичного закладу, навесні 1981-го, був призваний до війська. Службу проходив в групі радянських військ у Німеччині до серпня 1982-го року, бо тоді ж вступив на навчання до військового училища в м. Донецьк. Чотири роки навчання - і направлення на службу в Центральний чорноземний район Росії - Пензенську область. Тоді й написав рапорт в Міністерство оборони на перевід в Україну.

- Дуже важко й довго доводилося це робити, адже на той час багато офіцерів, як і я, виявили бажання перевестися на службу ближче до дому, -пригадує Василь Іванович. - Та якось з горем пополам перевівся. Спочатку мене направили в Яворів, а в кінці 1992-го - в Турківський райвійськкомат. Не сподівався на позитивне вирішення питання, але так сталося. Спочатку був помічником начальника першого відділення, потім начальником другого відділення, в 1995 році став заступником військового комісара, з 1998-го по 2002й - військовим комісаром Турківського районного військового комісаріату.

Звільнившись зі служби за станом здоров’я, та з тієї причини, що забракло вислуги років, Василь Мазник, пройшовши конкурсний відбір, йде на посаду службовця в Турківську райдержадміністрацію - провідним спеціалістом сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи, а згодом переведений на посаду завідувача сектору.

Коли державність, суверенітет та незалежність неньки-України опинилися під загрозою, офіцер Василь Мазник у квітні 2015-го був знову призваний наказом Міністра оборони України на військову службу.

- Сьогодні стати офіцером знову стає престижно, чого не було з перших років нашої незалежності. Нинішній статус офіцера в суспільстві та його матеріальний стан досить перспективні. Саме тому більшість українців підписують контракт зі Збройними Силами. По Україні минулого року майже 70 тисяч осіб уклали контракти на проходження військової служби, на Турківщині за останні два роки -37 контрактів. При цьому не треба забувати, що контракт підписують прикордонні війська, Національна гвардія, та й ті військовослужбовці, які проходили строкову військову службу й залишились на контракті. В лави офіцерів вливаються не тільки чоловіки, а й жінки, -каже Василь Іванович. - Це зумовлено тим, що, крім потреби захищати Україну, не менш важливим для військовослужбовця є й соціальний пакет, який за роки АТО значно розширився: нормальна заробітна плата за службу, добротне обмундирування, покращення асортименту солдатської кухні, різного роду пільги від держави. Головне, не забувати, якою ціною повертається шана і повага до цієї професії.

Слід сказати, що в родині Василя Івановича військових не було. Правда, служить у війську чоловік сестри. У свій час Василю Мазнику пропонували вступати у військову медичну академію, але відмовився, бо зрозумів, що це не його. Крім військової професії, має ще одну освіту - закінчив юридичний факультет Львівського Національного університету ім. І. Франка.

Та чи не найбільше турбує сьогодні досвідченого офіцера питання призову юнаків на строкову військову службу.

- У нашого покоління питання проходження строкової військової служби не виникало. Вручили повістку - з’явився у військовий комісаріат, пройшов медогляд, пішов на службу, -ділиться думкою Василь Іванович. - Сьогодні це не так. Думаю, що одна з причин - недостатнє військово-патріотичне виховання серед молоді. На превеликий жаль, ми перейшли на матеріальний стимул життя (напевно цьому послужило й безробіття, молодь виїжджає за кордон у пошуках роботи), аніж на духовний. Але треба розуміти, як сказав один відомий військовий теоретик, одне: хто не хоче кормити свою армію, буде кормити чужу. Над цим потрібно серйозно задуматися.

Ну, й з боку держави мають прийматися всілякі нормативно-правові акти, які би зобов’язували юнаків проходити строкову військову службу. Ніби й маємо правову державу, є верховенство права, але ще є питання обов’язку, яке чомусь залишається на другому плані. Ніби й відстоюємо свої права, честь і гідність, але при цьому забуваємо про свій обов’язок. І не тільки у військовій сфері, а й у будь-якій іншій. Це питання чомусь в державі упущено. За кордоном кожна людина знає, що вона повинна зробити та виконати, що їй дозволено, а що не дозволено. Ми начебто прагнемо до демократії, а виникає навпаки - анархія. Вседозволеності бути не може, навіть якщо закон і не такий досконалий, але коли він прийнятий, то потрібно його виконувати. Ми, працівники військкомату, не зобов’язані їздити по населених пунктах за призовниками. Кожен призовник має знати, що після приказу на призов, протягом 10 днів зобов’язаний з’явитися у військовий комісаріат. Подивіться, які військові резерви мають такі країни як Ізраїль. Швейцарія, Австрія... Там кожен обізнаний з військовою справою, незалежно від того, де працює і якої він статі. Я вважаю, якщо людина з дитинства буде налаштована на те, що я - українець, я буду відстоювати позицію своєї держави, буду дотримуватися своїх обов’язків, тоді все стане по-іншому.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №49,2017


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (16.12.2017)
Переглядів: 426 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.