Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

ПОЧАЛА ВИШИВАТИ ОБРАЗИ
ніколи до того не маючи в руках голки і нитки

Після того, як Марія Іванюк побачила у своєї львівської знайомої, як та вишиває бісером образи , в серці молодої бойківчанки пробудилося таке велике бажання спробувати й себе у цій справі, що приборкати його жінці було уже не під силу.

Приїхавши додому, у Верхню Яблуньку, вона, ніколи до того не маючи у руках голки і нитки, адже в житті нічого не вишивала і не шила (навіть елементарного), взялася за, очевидно, найважче і найвідповідальніше для вишивальниць заняття - вишивання ликів святих.

Наче Господня рука водила тоді Маріїною рукою - бо все з самого початку виходило правильно та гарно, а від того на душі у майстрині ставало якось легко і радісно. Перший образ вишила у липні. З того часу пройшло майже півроку. За цей період 26-річна молода горянка поповнила свою колекцію ще шістьма образами.

-Я й зараз дивуюся, як так сталося, що почала працювати з бісером, та ще й вишивати ним образи, - розповідає вона. - Найперше я вишила “Тайну вечерю” і поофірувала цей образ церкві. Творила над ним рівно місяць. Пізніше уже появилися “Святий Миколай”, “Кормляща Мати”, “Ісус Христос несе хрест”, “Свята родина”... Два образи віддала у подарунок в Москву - чоловіковим братам. Вишиваю тільки у вечірній час або вночі, бо вдень маю досить роботи по господарству, та ще двійко діток - Миколку й Олексійка, за якими також потрібний догляд. Хочу, аби вишивка виглядала гарно і правдоподібно, отож використовую чеський бісер, а він дорожчий, ніж звичайний: 5 грамів - 4 гривні. Інколи по 700-800 грн. на нього витрачаю, та ще й полотно придбати потрібно. Але не жалкую за грішми, бо сам виріб і те задоволення, яке отримую від роботи, того варті.

Марія якраз приїхала в Турку у переддень Нового року у пошуках бісеру для вишиття. Я запросила її в редакцію, тут ми її й сфотографували (фото Костянтина Малетича), а Марія Григорівна, користуючись нагодою, закликала горян ніколи не втрачати віри в себе, у свої сили і можливості, бо переконалася в цьому на власному досвіді.

-Було б бажання - Бог неодмінно в усьому допоможе. У мене цього року дитина йде до школи і я, як і, напевно, кожна мати, дуже хочу, щоб вона гарно вчилася та була здоровою, - сказала наостанок п. Марія. - А разом з моїми, щоб були здоровими і щасливими всі людські діти.

Газета "Бойківщина" №2,2013


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (11.01.2013)
Переглядів: 1633 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.