Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

Є НА ТУРКІВЩИНІ РАЙСЬКИЙ КУТОЧОК
пасіко-лікувальний комплекс Василя Демківа в с. Ластівка

Якщо ви маєте бажання полежати «на бджолах» (а відчуття ці вражаюче неймовірні!), подихати цілющими ароматами меду чи прополісу, оздоровити дихальну і нервову системи, відновити своє біополе і зарядитися енергією, завітайте у с. Ластівка. Там в оточенні мальовничих гірських краєвидів, над якими протікають легкі потоки цілющого карпатського повітря, розташована хатинка «на бджолах» - пасіко-лікувальний комплекс Василя Демківа. 24 вулики на підлозі - посеред кімнати, а поруч - ліжка, тапчани. Про цю унікальну хатину уже знають у світі, але не усі - на Турківщині.

- Сам я - деревообробник, а ще - інженер-будівельник. Багато років назад задумався: а чим же зможу займатися на схилі літ? Вирішив збудувати собі пасіку. У мальовничому селі Ластівка Турківського району, отримавши невеличкий клаптик земельної ділянки, я спочатку звів будинок пасічника, потім збудував один вулик, затим - другий. З кожним етапом роботи вулик я вдосконалював, - розповідає Василь Степанович. -Читаючи багато матеріалів про апітерапію, вирішив у бджільництві зробити крок вперед і збудувати такий вулик для себе, для своєї родини, для людей, де би можна було відпочивати, спати, накопичувати у своєму організмі біоенергетику і навіть приймати інгаляцію дей.

Зокрема, Микола Осташевський, головний редактор щомісячного журналу «Український пасічник», який виходить у світ з 1991 року, розповідає: «Мені як редактору довелося побувати на дуже багатьох пасіках, але такої, як ця, ще не бачив. Не те, що вона по-особливому оригінальна своїми новинками, а тим, для чого вона призначена. Кожен пасічник старається, утримуючи пасіку, мати з неї якнайбільше меду або пилку, або ще чогось. У даному випадку я побачив основну мету задуму бджоляра -не зиск від реалізації меду, а здоров’я людини. І не тільки здоров’я своєї сім’ї, а всієї нації».

Дмитро Сенишин, лікар-невропатолог Львівської лікарні відновного лікування, з більш як 30-річним стажем роботи, який з 1992 року у своїй практиці широко використовує продукти бджільництва та апітерапію (лікування укусами бджіл), у захваті від побаченого. «Коли я почув, що недалеко від Східниці живе ентузіаст, любитель-пасічник, який зробив на своїй пасіці такий лікувальний вулик, вирішив познайомитися з цією людиною. Вперше, побувавши у Ластівці, був настільки вражений побаченим, що мені не вірилося, що так можна організувати цю справу.

По-перше, все, що тут зроблено, зроблено від душі, з відчуттям справи, і дотримується основний принцип - не нашкодити людині. Сама будівля - суто дерев’яна, всередині облицьована липовими та модриновими дошками, які покриті захисним шаром соняшникової олії на основі воску, тобто вся атмосфера будиночка -екологічно чиста, натуральна. Вулики акуратні, також -з липи, доступні, все зроблено для того, аби бджола в такому вулику повноцінно працювала. Тут є 24 вулики, в кожній бджолосім’ї живе від 30 до 50 тисяч бджіл.

До речі, бджола, якій уже 200 млн. років, - єдиний представник живого світу, яка супроводжує людину протягом всього її життя. Це єдина істота в природі, яка не зазнала ніяких змін, а живе за своєю програмою. Бджола дає 15 видів продукції, яку використовує людина. Один із найцінніших продуктів -мед. Перебуваючи у вулику п. Василя, я як лікар можу сказати ось що.

По-перше, бджоли-трудівниці створюють навколо себе біоенергетичне захисне поле, що захищає від впливу зовнішнього світу. Сьогодні у медицині проблема в тому, що виник конфлікт між людиною і зовнішнім середовищем. Всі хвороби тільки й виникають на основі цього. І тому, перш ніж лікувати людину, її потрібно помістити на якийсь час в умови, які б ізолювали її від зовнішнього світу. Цього, власне, й добилися пасічники, і зокрема наш господар, який зробив такий собі райський оздоровчий куточок. Адже тут живеш тільки тим, що робиться всередині.

По-друге, бджола для життєдіяльності свого потомства ідеально очищає повітря, повітря у вулику прирівнюється до складу повітря в операційних. Вдихаючи його, оздоровлюємо легені, позбавляємося запальних процесів у верхніх дихальних шляхах.

І найголовніше - тут ідуть випари прополісу. Доказано, що якщо його вдихати, він продовжує життя клітин. Саме Василь Демків не тільки пропагує один із нових методів вуликотерапії, але і ввів його - це інгаляція безпосередньо із вулика. Система побудована так, що все очищене повітря, яке насичене тільки випарами прополісу, іншими складниками, проходить через вулик, потрапляє в цей дихальний апарат і подається безпосередньо в легені хворого, що призводить до оздоровлення дихальної системи .Я вважаю, що всіх дітей, в яких є проблеми з дихальною системою, слід приводити сюди хоча б на 10-15 хвилин, щоби вони могли подихати такими випарами».

Разом із вищезгаданими гостями побував у хатинці «на бджолах» й Володимир Шевчук, голова братства бджолярів України Львівської області. Усі ці люди приїздили на пасіко-лікувальний комплекс Василя Демківа для того, аби включити його в конкурс для здобуття права для нашої держави стати учасником світового конгресу бджолярів. За словами Володимира Шевчука, чотири роки Україна боролася за нього. І все-таки у Франції виборола право проводити у себе Міжнародний Конгрес Апі-мондії (міжнародна федерація бджільницьких об’єднань, створена в 1949 році. Раз на два роки на різних континентах світу відбуваються такі конгреси). Брало участь у конкурсі по відбору 80 країн світу. Із 165 голосів Україні дісталася більшість - 93 голоси.

Отже, протягом вересня-жовтня 2013 року до Києва на ХХХХІІІ Міжнародний Конгрес Апімондії з’їдуться 12000 гостей з-понад 100 країн світу. Це буде найбільша подія в історії бджільництва нашої держави. Цей масштабний галузевий захід відкриє нову епоху розвитку вітчизняного бджільництва, матиме велике значення для створення міжнародного іміджу нашої держави. Це знак для міжнародних інвесторів дізнатися про цікавість та привабливість бджільницької галузі України. А нам, жителям Турківщини, надзвичайно приємно, що в цьому міжнародному заході буде брати участь пасіко-оздоровчий комплекс Василя Демківа з с. Ластівка. І цілком ймовірно, що в ці осінні дні через Ластівку проляжуть декілька маршрутів іноземних пасічницьких компаній.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №35,2013


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (01.09.2013)
Переглядів: 2100 | Теги: Демків | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.