Понеділок, 10.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Твої люди, Бойківщино !

Герои нашего времени. Анастасия Розлуцкая и проект "Бесплатные курсы украинского языка"

В рамках проекта «Герои нашего времени» «Фокус» рассказывает истории украинцев с активной гражданской позицией – тех, кто осознал, что «их хата не с краю»

Анастасия Розлуцкая работает помощником народного депутата. Ее детище, ФБ-страницу «Євромайдан SOS», сегодня читают 96 тысяч человек. Мы же решили побеседовать с Анастасией о другом, менее известном ее проекте – бесплатных курсах украинского языка . К этой инициативе уже присоединились 800 людей в 18 городах Украины. 40 из них – волонтеры, которые преподают язык или иначе помогают развитию проекта.

«Идея проекта появилась после принятия закона о языках Колесниченко-Кивалова. Мы организовали занятия в 18 городах страны (преимущественно в центре, на юге и на востоке). Весной завершается первый этап проекта, но мы хотим его продолжить уже осенью. Первый этап бесплатных курсов украинского языка прошел успешно и уже есть много слушателей на сентябрь.

Инициатива эта очень мотивирующая. Люди, которые приходят к нам учиться, — большая ценность. А наша главная гордость — преподаватели и координаторы — те, кто бесплатно обучает слушателей. Хочется, чтобы работа этих людей вознаграждалась не только энтузиазмом, но и материально. Решение этого вопроса — основная задача на данный момент. Знаю, что выход будет найден, потому что у меня есть нужный опыт.

Один из первых моих проектов, «Центр образовательного мониторинга», я реализовала совместно со своим учителем Павлом Полянским. Мы занимались альтернативной образовательной политикой в Украине. Способствовали развитию образовательных реформ. У нас было несколько грантовых проектов, сейчас мы работаем как волонтерская образовательная инициатива.

Для старта любого проекта нужны желание и вера в то, что ты делаешь. Затем находятся те, кому близка такая идея. Люди, которые присоединяются к волонтерским инициативам — самая большая ценность проекта и лучшие спутники в жизни. На них всегда можно положиться. Наша команда — люди, которые хотят перемен, чувствуют внутреннюю потребность поделиться своими знаниями и опытом.

Мне кажется, что вся моя жизнь — сплошной проект и эксперимент над собой. В любом случае инициативы гармонично вписываются в мою жизнь. Будучи ученым (Анастасия – кандидат политических наук, прим. ред.), я профессионально исследую информационную политику в Украине. Как ни парадоксально прозвучит, хочу реализовать себя. Жаль, что в сутках только 24 часа. Так мало времени на такой объем важных и интересных дел».

focus.ua


В Україні стартував проект із вивчення української мови безкоштовно.

Як повідомляє прес-служба всеукраїнського комітету захисту української мови, він має на меті сприяти підвищенню загального рівня володіння державною мовою громадянами України.

А також встановлення контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру, популяризацію української мови, літератури й культури, розвиток професійних зв’язків та гуманітарних контактів між викладачами і науковцями та іншими фахівцями, які досліджують проблеми української мови.

Що стосується структури курсів, то лекційна їх складова розрахована на 36 годин. Як розповідає координатор проекту Анастасія Розлуцька, у рамках курсів планується проведення лекцій з історії, культури, мистецтва, кіно тощо.

"Власне, проблематика того чи іншого заняття буде, в першу чергу, визначатися побажаннями самих слухачів. Зустрічі не мають нагадувати шкільні уроки чи студентські заняття, де викладач щось виголошує, а аудиторія слухає і занотовує. Важливо, щоб люди якомога більше спілкувалися українською мовою, обговорювали українською і політичні аспекти, і повсякденні справи. Не стільки навчання граматиці, скільки комунікування українською, подолання людьми психологічного бар’єру у спілкуванні українською, розширення загальнокультурного українознавчого рівня - є для нас головним", - каже вона.

До пілотного проекту вже долучились міста Житомир та Кіровоград. У цих містах курси стартують уже з 1 жовтня.

За словами Анастасії Розлуцької, на черзі, на впровадження проекту - Київ, Вінниця, Полтава, Севастополь. "Ми вже ведемо переговорами з громадськими діячами міст, які погодилися на проведення мовних курсів", - каже вона.

Координатор також зазначає, що програма курсів реалізовуватиметься на засадах вололонтерства. "Важливу роль відіграватиме ініціативність громадськості міст, залучення до справи регіональних осередків Всеукраїнського комітету захисту української мови", - зазначає вона.

Українська правда.


Анастасія Розлуцька: "... попит на українську мову є, він зростає, ..."

Ідея безкоштовних курсів виникла у народного депутата Олеся Донія, коли прийняли одіозний закон про мови Колесніченка-Ківалова.

У 2012 році перші групи почали працювати у Луганську та Херсоні. У 2013 році ми вирішили зробити ці курси всеукраїнськими, разом з освітянами розробили програму, яка розрахована на 36-38 академічних годин, і в жовтні розпочали навчання у 18 містах України. Переважно орієнтувалися на Схід, Південь, Північ та Центр України. У Севастополі діяли дві групи, там вже завершилось навчання. Приміщення, в якому проходили курси, захоплено.

Коли ми стартували, заявки подали близько 1000 студентів, тільки в Києві – більше 300. У столиці спочатку діяли десять груп, на сьогодні маємо вісім. У них займаються по 20-25 слухачів. Скоро будемо вручати першим випускникам сертифікати.

Тенденція такого масового запису спостерігається не тільки у Києві. З Вінниці нещодавно телефонувала координатор і казала, що там теж багато бажаючих. І так – у кожному місті. Зараз бачимо, що попит на українську мову є, він зростає, наш проект має значний попит, тому будемо й надалі його продовжувати.

Переважно навчаються люди, які вивчали в школах російську мову, є етнічні росіяни, білоруси, є слухач з Пекіну. Це люди, які закінчили університет, декілька років працюють. Є бабусі, які приходять вивчати мову, щоб розмовляти з онуками. Ми думали, що людям буде потрібна українська мова з професійних міркувань, але з такою мотивацією приходило небагато людей. Після революції почали звертатися багато людей. Зараз ми всіх охочих записуємо на вересень.

Викладачі в Києві у нас переважно з Києво-Могилянської академії та університету Шевченка, а в регіонах є і шкільні вчителі. Всі вони - волонтери, за свій кошт друкують і розповсюджують матеріали.

hubs.com.ua


Довідка:

Анастасія Розлуцька, помічник народного депутата Олеся Донія, родом з с. Нижній Турів Турківського р-ну Львівщини, мешкає у Києві, координує «Безкоштовні курси української мови»

..
...


Схожі матеріали :

Категорія: Твої люди, Бойківщино ! | Додав: Admin (04.05.2014)
Переглядів: 1668 | Коментарі: 1 | Теги: Розлуцька | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0
1 Adriana(I_Voloshyna)   (09.05.2014 22:05)
Пишаємось такими людьми!    up

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.