Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Християнські свята. Звичаї,обряди.

Василь Курій: «Святкувати Різдво 25 грудня – це зламати віру своїх дідів...»

Святкувати Різдво 25 грудня – це зламати віру своїх дідів, - про це на своїй сторінці у Фейсбук написав координатор обласної організації «Волі» Василь КУРІЙ.

«Я рівносильно проти Діда Мороза і Санта Клауса. За – Святого Миколая. Мені однаково чужі російський патріарх і американський хелловін. Я не маю причини віддавати свято своїх предків – 7 січня – лише тому, щоби відділитися від Росії і бути ближчим до Європи. Для мене це - зламати віру своїх дідів».

На думку Курія, суспільство мавпує. Усе, що є в Європі – сприймається з розкритими обіймами. Таким чином українці гублять свою самобутність.

«Жодний календар не є точним, це лише умовні дати. А до 1582 року обидві церкви – латинського і візантійського обрядів – святкували Різдво саме 6 січня. Тобто наша традиція – давніша.

Насправді ж не дата важлива. Свято тоді, коли в церквах правлять літургії і відбувається таїнство Євхаристії. В українців небо розкривається 7 січня, у європейців – 25 грудня».

Корінний галичанин пояснює, що в українців релігія і християнство тісно пов’язані з народними віруваннями і традиціями. Різдво у нас святкують, коли сонце уже піднялося достатньо високо. Від Катерини, 7 грудня, до Маланки, 13 січня, дівчата ставили гілку вишні на розквітання і ворожили на долю. Вони вірили у певну циклічність розвитку природи. У йорданські морози 19-20 січня є пік похолодання і сам всесвіт таким чином доводить, що в ці дні очищується природа. Тоді українці хрестять воду та купаються.

«І нехай Європа вчиться поважати чужі традиції у нас. Український християнин споконвіків не візьме на католицькі Різдво чи Великдень ані сокири у руки, ані жінки не перуть, ані у поле не йдуть. Нехай вони поважають нашу самобутність».

Сліпе копіювання усього підряд «європейського» може призвести до того, що замість трьох віток української Церкви, можемо отримати шість. Адже в кожній залишаться люди старого обряду.

«6 січня – не російський Святвечір, - пояснює Василь Курій. - У Києві хрестили Русь і задавали тон святкуванню Народження Христа. Ми є власниками цього свята. Отож ідея переходу на римо-католицький календар – лише рейтингова тема, на якій хочуть себе засвітити пустослови. А європейську приналежність маємо декларувати відсутністю корупції в країні, економічним розвитком, чистим довкіллям», - наголовив волівець.


Схожі матеріали :

Категорія: Християнські свята. Звичаї,обряди. | Додав: Admin (07.01.2017)
Переглядів: 511 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (07.01.2017 23:19)
«На думку Курія…».

«Сиджу і п’ю китайський чай. Насолоджуюсь. І приходять мені в голову думки древніх китайських мудреців. Тільки шкода, шо я по-китайськи нічого не розумію».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.