П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Проповіді

1-20 СЛОВО НА 2-Й ДЕНЬ РІЗДВА ХРИСТОВОГО, СОБОР ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.
(26-го грудня за старим стилем. 8-го січня за новим стилем).

«Приідіте воспоєм Матерь Спасову,
по рождестві паки явльшуюся Діву»

Христос раждається! Славіте!

Возлюблені во Христі, браття і сестри. На другий день Різдва Христового Свята Церква збирає вірних чад своїх для подячного прославлення Пресвятої Діви, Котра послугувала великому таїнству Втілення Сина Божого. Звідси і назва цього урочистого дня: «Собор Пресвятої Богородиці».

Не так і багато вже слів сказано про Неї в Священному Писанні, мало подій з Її особистого життя зберегло Священне Передання. Та за кожним кроком її Божественного Сина видимо стоїть Вона, починаючи з Його народження й закінчуючи Хрестом на Голгофі. І нам не важко уявити собі велич Її виключного материнського подвигу з людського боку, та набагато складніше осягнути висоту Її чистоти та святості, всецілої відданості Себе волі Божій, котрі зробили Її «зорею таіственнаго дня» і котрими Вона ввійшла в близькість з Самою Пресущественною Трійцею, ставши Дщер’ю Богу Отцю, Матір’ю Сину Божому та Невістою Духу Святому. Обіцянка Божа, дана ще першим людям, що прийде час і народиться на землі Спаситель світу і «сім’я жінки зітре главу змія» – виповнилося не відразу. Людство пройшло довгий шлях, готовлячись очищенням та освяченням, поки, на кінець, не явилася Боговибрана Отроковиця, і Ангели заспівали Тому, Хто Втілився, божественний гімн, небеса «предвозвістили» величну подію чудесною зіркою, земля дала печеру, а рід людський – Матір-Діву, вільну через особистий подвиг любові до Бога від гріхів.

Велична честь і слава людства – стверджувати про Царицю Небесну, що Вона із роду нашого. Земна слабість переможена Її смиренням, земна гріховність відкинута Її святістю, земна пітьма висвітлена променем Її Неземної чистоти. Пресвята Діва стала для всього творіння Дародательницею Божественних скарбів. Тому і «дольний» і «Горний» світи воспівають Їй: «Радуйся, Благодатная!»

Що ж принесла з Собою, чим обдарувала Всесвіт скромна Дщерь людська?

Своєю незрівнянною любов’ю до Господа Вона призвала Всевишнього й повернула людям Любов Божу. Вона розірвала кайдани вселенської ненависті, жертвенно відгукнувшись на предвічний заклик Творця до людини: «Дай Мені твоє серце!» Всещедрий Бог низпослав Свою милість на Неї – і на всіх, хто з Нею, на всіх нащадків Адама та Єви, що заблукали в гріховній пітьмі.

Своїм смиренням та послухом Вона слугувала сходженням Бога в світ, прийнявши на Себе страшну в своїй величі судьбу Богоматері. При цьому всьому, Вона залишалася смиреннійшою з людей, вважаючи Себе простим знаряддям Слави Божої.

Своєю чистотою Вона звела на землю чистоту Небес, приготувавши живий духовно-тілесний храм для народження Боголюдини. В падкому світі, саме повітря якого пронизано гріховністю, Приснодіва жила в такій повноті Боголюбія, нібито кругом неї не існувало ні страстей, ні пороків, ні спокус. Пречистий Син Божий міг втілитися тільки від Пречистої Матері – і так народила Діва людям райську радість, Господа Спасителя.

Своїм жертвенними життям Вона возвеличила людську природу в її початковому Богоподібному достоїнстві. В Ній і з Нею рід людський повертається в Отче Царство, знову стає достойним втраченого після гріхопадіння призначення – всерадісної співпраці з Богом Дародателем життя по відновленню вселенської гармонії. Для людей Пречиста Богородиця явилася Матірю Вічного Життя, для всього Всесвіту – «зачинательницею» його відродження в Божественній красоті.

Своїм стоянням біля Христа Христового розділила Вона нелюдські страждання Відкупної Жертви Сина Свого і Господа, і разом з Ним перетерпіла скорботу людства.

Своїм Материнським серцем Вона обійняла весь людський рід, і з Нею ми вже не сироти в цьому гріховному світі. З Пречистого Тіла Богородиці зіткані Плоть і Кров Господа Іісуса, котрих в Таїнстві Євхаристії причащаються вірні, входячи в велике кровне братство з Сином Божим, - і Пречиста Діва являється Матір’ю роду християнського не тільки духовно, але й тілесно. В Цариці Небесній ми маємо не тільки Любвеобильну Заступницю, Притулок тих, хто у відчаї, але й Матір-Молитвеницю за рід людський.

Сьогодні Пречиста Діва схиляється над нашими душам, як колись схилялась над колискою Богомаляти Христа. Ми віримо й знаємо, що Вона не покине нас в біді, утішить в горі, допоможе встати, коли ми впадемо. Ми уповаємо, що Її рука проведе нас крізь морок смертний, обереже від демонської злоби, згладить пам’ять про наші гріхи і розкриє перед нами райські ворота. Та щоб так збулося, ми не повинні впертим противленям, пристрастю до земної нечистоти відштовхувати Її Милуючу руку.

Її подвигом життя, молитви та любові ми дістали вічне спасіння. Тепер Бог іменується нашим Отцем, тому що Слово взяло на Себе нашу плоть, і зробило так, що Його Отець стає і нашим Отцем. А воля Її Божественного Сина і Спасителя світу усиновила весь рід людський Божій Матері. Таке по істині безмірне багатство знаходимо ми через віру, такий безцінний дар дістаємо – Отця і Матір. І як не возносити з глибини віруючих сердець похвальні пісні та гімни Матері Божій, Пресвятій і Пренепорочній Діві Марії: «Радуйся ж, сяйво людського спасіння, вранішня зоре благодаті, первородний промене щасливого дня, дзеркало святості, сокровенний образ досконалості, повний ідеал дівства. Радуйся, виконання пророчеств, загальне чаяння людей, котрим Ти принесла радість».

Бережливо та вдячно зберігає Свята Церква пам’ять про багаточисленні чудеса та знамення, явленні Матір’ю-Дівою для спасіння людей, прославляючи Її велич та благодатну поміч. Так і ми нашим сьогоднішнім Собором – зібраним в честь Цариці Небесної – воспоєм і восхвалим Її благодать, і сподобимось в сонмі спасенних ликуючи взивати: «Радуйся, Благая Вратарнице, двері райскія вірним отверзающая!».

Амінь.

Віктор Саварин для сайту turka.at.ua


Схожі матеріали :

Категорія: Проповіді | Додав: Admin (08.01.2017)
Переглядів: 1574 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.