Середа, 17.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Проповіді

3-01. СЛОВО НА СВІТЛЕ ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ.
«Воскресеніє Твоє Христе Спасе, Ангели поют на Небесіх, і нас на землі сподоби, чистим сердцем Тебе славити» (Стіхіра на Воскресіння Христове).

Христос Воскресе! Воістину Воскресе!

Возлюблені во Христі браття і сестри!

Такими натхненими словами Свята Мати-Церква закликає всіх, хто милістю Божою пройшов спасенне поприще Великого Посту, причаститися радості Світлого і Радісного свята Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. «Нині вся ісполнишася світа (світла), небо же і земля і преісподняя: да празднуєт убо вся тварь восстаніє Христово, в нем же утверждаємся». Сьогодні припинився плач смертних і засяяло світло Воскресіння – знак вищої Божої любові до нас. Сьогодні смерть, котрій було причасне людство, зруйнована Смертю Христа, Котрий заплатив високу ціну відкупу: за душу – Душу Свою, за тіло – Тіло Своє, за людину – Людину, за смерть – Смерть. Коли котрий праведник помирав за неправедних? Та Господь зробив це за нас. Він не тільки створив нас в Адамі, але ще й відродив нас Духом Своїм у Своїх стражданнях.

Світле Воскресіння Христове – це блага звістка радості, бо Христос воскрес. Сьогодні, дякуючи Воскреслому, Рай відкритий, людина спасається і віддає поклоніння Христу, тому що Він переміг смерть, зійшов на Небеса, як Переможець Цар, як Преславний Повелитель. «Мужайтеся: Я переміг світ» (Ін.16.33),сказав учням Воскреслий Спаситель. По Своїй величній та безмежній любові до Свого Творіння, Син Божий прийшов на землю, втілився, взяв на Себе гріхи світу, постраждав та помер Хресною смертю за нас, за гріхи наші і «воскрес для оправдання нашого» (Рим.4.25). Воскреслий Господь став новим Родоначальником людей, новим Адамом відкупленого Ним роду людського.

Він воскрес в третій день, навчаючи нас поклонятися Богу в Тройці Єдиному. У Христі спасаються всі народи: хоча Він один був осуджений, та спасаються всі, оскільки за всіх Він помер. Для цього Він і одягнувся всеціло в Людину, проник в саму висоту Небес, знісся на висоту слави Свого царювання та приніс в дар Отцю не золото та срібло, не дорогоцінне каміння, а – Людину, створену по Його образу. А Отець, звеличивши Його, посадив на Престолі по Своїй правиці, тобто в рівночесній славі, допоки не стануть вороги Його підніжком, і Він прийде судити живим і мертвим та Царству Його не буде кінця.

Воскресіння Христове ознаменувало торжество життя над смертю. У Христі, як істинному Бозі, Спасителі та Господі, кожен з нас віднаходить можливість особистого воскресіння. В цьому і виражається перемога Христа над смертю. В світлі Воскресіння Христового смерть людини – це не припинення буття, не безслідне щезання, це перехід в інший безсмертний стан. Саме таку радісну увіреність у вічне життя у Христі і з Христом дає нам Воскресіння Христове. «Бо якщо ми віримо, що Христос помер і воскрес, то і померлих в Ісусі Бог приведе з Ним» (1Сол.4.13-14). Про це з особливою силою звучать для нас і богонадхнені слова святителя Іоанна Златоустого: «Хто здатний глибоко засвоїти думку про Воскресіння, чи буде боятися смерті, чи стане страхатися чого-небудь іншого»?

Наша задача – всім серцем прийняти Того, Хто прийшов спасти нас. Ми прикликані, щоб бути достойними великого, милосердного діла Господнього – спасіння роду людського. Сьогодні ми молимося, щоб відкрилися серця наші для прийняття світла Євангельського, світла Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа.

Світоносне свято Воскресіння Христового – це свято примирення та єднання всіх нас у Господі і Спасителі нашому. До нас звернений заклик святого апостола Павла: «Усяке роздратування і лютість, і гнів, і крик, і лихослів’я з усякою злобою нехай будуть знищені у вас; будьмо один до одного добрими, милосердними, прощаймо один одному, як і Бог у Христі простив нам» (Ефес.4.31-32). Переживаючи та сумуючи серцем за наших багатьох близьких, котрі перебувають поза межами спасенного церковного ковчегу, і тому не маючих змоги відчути повноти пасхальної радості, возносьмо сугубу молитву про те, щоб благодать Воскреслого Господа, Котрий примирив Небо і землю, стала джерелом миру, щирого взаєморозуміння між людьми, істинного братства, творчості та єдиномислення. Будьмо переконані, що наш боголюбивий народ має потребу в тім, щоб всім нам в християнській єдності свідчити про те, що воістину Христос Воскресе!

Дорогі браття і сестри, не будемо забувати про те, що відвідуючи в ці святі та світлі дні Божі храми, приймаючи участь у святкових богослужіннях, ми приносимо Воскреслому із мертвих Христу дар нашої любові, приносимо нашу радість про Воскресіння і співстраждання Хресному подвигу Спасителя, як про це говориться в Богослужінні Святої Пасхи: «Вчера спогребохся Тебі, Христе, совосстаю днесь, воскресшу Тебі; сраспинахся Тебі вчера: Сам мя спрослави, Спасе, во Царствії Твоєм». Але потрібно пам’ятати, що всі наші дари не будуть мати цінності, якщо ми самі не станемо всім для Христа. Це означає, що потрібно мати живу віру в Нього і в Його Воскресіння, перебувати у вірності Його вченню, котре зберігає і котрому навчає нас Свята Церква, неухильно слідувати волі Божій, щиросердечно виконувати свої повсякденні обов’язки, самовіддано трудитися для блага ближніх, вносити молитвою та працею посильний вклад в діла милосердя, нести свій хрест, даний від Бога, з терпінням, смиренням та відданістю Божому Промислу.

В наш непростий та відповідальний час є достатньо можливостей для християнського свідчення – в лікарнях, в’язницях, будинках пристарілих та інших місцях, де потребують нашої допомоги. Та діла милосердя, котрі ми звершуємо во славу Божу та для спасіння людей, тільки тоді будуть успішними, коли ми у всьому будемо являти образ істинних учнів Христових. «По тому знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін.13.35).

В ці світозарні пасхальні дні ми, будучи, «синами воскресіння» (Лк.20.36) разом з апостолом Павлом свідчимо, що знаємо, в Кого увірували – в Спасителя нашого Ісуса Христа, Котрий зруйнував смерть і явив життя та нетління. Господь, в Котрого ми віруємо і на Котрого надіємося, нехай навчить нас тому, що подобає християнину творити для прославлення Його Всесвятого Імені і від чого утримуватися, щоб просвітився наш розум пасхальним світлом Воскресіння.

Тридневно возсіявий із Живоносного Гроба Господь наш Іісус Христос, Істочник жизні і безсмертія, да ниспослет нам Свої великі і богатия милості і да сподобит нас чистим серцем прославляти Його славноє і спасительноє Воскресеніє. «О Пасха велія і священійшая Христе! О Мудросте і Слове Божій, і Сило! Подавай нам істеє Тебе причащатися в невечернім дні Царствія Твоєго».

Амінь.

Віктор Саварин


Схожі матеріали :

Категорія: Проповіді | Додав: Admin (08.04.2018)
Переглядів: 1913 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.