Субота, 25.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Проповіді

В категорії материалів: 100
Показано материалів: 16-30
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 6 7 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарях · Переглядах

21.11.2016 (01:35)
та інших Небесних Сил безтілесних, Архангелів: Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Салафиїла, Ієгудиїла, Варахиїла та Ієремиїла.
(8-го листопада за старим стилем. 21-го листопада за новим стилем)

«Умних сил Архистратизи, предстояще непрестанно Владичню Престолу, молітеся ко Господу, мир міру дарувати, і душам нашим велію милость»

(Стіхіра на Літії).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні Свята Христова Церква святкує прославлення Архистратига Божого Михаїла і незчисленного сонму Ангелів, котрі одноголосно славлять Святу Трійцю і однодушно служать Богові.

З Святого Письма ми з вами знаємо, що Бог створив світ, як духовний, невидимий, ангельський, так і видимий, матеріальний – досконалим «і побачив Бог усе, що створив: і воно було дуже добре» (Бут.1.31), бо дістало воно своє буття з рук Божих і являлося благом. Але виникає питання: якщо світ був таким прекрасним в своїй гармонії і довершеності, то звідки ж в ньому взялося зло? Відповідь на це питання дає Сам Господь Іісус Христос в молитві Господній «Отче наш», котра закінчується проханням: «ізбави нас от лукавого». Яке ж визначення можна дати поняттю «лукавий»? Лукавий – це не природа, це спотворений стан природи, стан волі неправильно направлений по відношенню до Бога. Спотворення цього стану відбулося спочатку в ангельському, невидимому світі. Господь сказав, «Я бачив сатану, що як блискавка впав з неба» (Лк.10 18). А апостол Іуда говорить, що «ангелів, які не зберегли свого достоїнства, але залишили своє житло, Він (Господь) зберігає у вічних кайданах, під темрявою на суд великого дня» (Іуд.1.6). Як це відбулося?

Церковне Передання говорить, що ангельські сили були створені для вічного блаженства, для участі в славі Божій. Найдосконалішим з ангелів був створений Богом Денниця, але не забажавши бути зі своїм Творцем, він відкрив в собі джерело зла і гордості,...


Проповіді | Переглядів: 2594 | Додав: Admin | Дата: 21.11.2016 | Коментарі(1)


14.08.2016 (00:18)
  АКТУАЛЬНО ! ( Коментарів-4 !)
Пам’ять святих семи мучеників Маккавеїв, матері їхньої Соломонії, та учителя їхнього Єлеазара.
(1-го серпня за старим стилем. 14-го серпня за новим стилем).
«Сила Хреста Господнього»
.
«Спаси, Господи, люди Твоя, і благослови достояніє Твоє, побіди христіаном, на сопротивния даруя, і Твоє сохраняя Крестом Твоїм жительство»
(Тропар свята).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

З ппроповіддю про Христа й про спасіння в Ньому святий апостол Павло пройшов всі країни тодішнього культурного світу – Передню Азію і Європу. Проповідь про Христа – це слово про Хрест. «Слово про Хрест, – говорить він в своєму Першому Посланні до Коринфян, – для загиблих безумство є, а для нас, що спасаємось, – сила Божа» (1Кор.1.18) і завершує: «…Юдеї вимагають чудес, і Елліни шукають мудрості; а ми проповідуємо Христа розп’ятого, для Юдеїв спокуса, а для Еллінів безумство, для самих же покликаних, Юдеїв і Еллінів, – Христа, Божу Силу і Божу Премудрість» (1Кор.1.22-24).

До Хреста Христос «прибив рукопис гріхів наших» (Кол.2.14), як завжди незмінно навчала і до тепер навчає істинна Церква Христова. Діло спасіння і відкуплення роду людського від гріха, прокляття та смерті звершено не чим іншим, як саме дорогоцінною Кров’ю Христовою, істинного Агнця Божого, пролитою за нас на Хресті. Про це яскраво і сильно свідчить Священне Писання,...


Християнські свята. Звичаї,обряди. | Переглядів: 1699 | Додав: Admin | Дата: 14.08.2016 | Коментарі(4)


07.07.2016 (11:42)
(24-го червня за старим стилем. 7-го липня за новим стилем).

«Днесь світа світильник предпутіє творит пришествію Божію Слова, яко звізда світлая»
(Слава: на «Господи воззвах»).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні ми прославляємо одного з найбільших угодників Божих, про котрого Сам Спаситель наш Господь Іісус Христос сказав, що «з народжених жінками немає ні одного пророка більшого за Іоанна Хрестителя» (Лк.7.28). Сам Іоанн Хреститель називає себе «другом Христовим, другом Жениха» (Ін.3.29). Перед тим, коли Незаходиме Сонце правди – Спаситель наш повинен був народитися від Пречистої Діви і Святого Духа, ради спасіння світу, повинно було явитися від престарілих праведних священника Захарії та Єлисавети Його провіснику, Іоанну Хрестителю, Предтечі Світла, межі пророків і початку Апостолів, земному Ангелу і небесному чоловіку, гласу Слова і воїну Христовому, котрий проповідував хрещення покаяння, говорячи: «За мною йде Сильніший за мене,… Він хреститиме вас Духом Святим» (Мк.1.7).

Явлення на світ праведника завжди являється великою милістю Божою до людей, бо праведниками стоїть і держиться весь світ, а святий Хреститель Господній Іоанн являється найбільшим праведником. В сьогоднішній день, день Різдва святого Іоанна, Предтечі і Хрестителя Господнього, звернімо особливу увагу на життя цього великого угодника Божого, щоб побачити цю, в дійсності велику милість Божу. Із Святого Євангелія ми узнаємо, що вже саме народження Предтечі Господнього було незвичним і супроводжувалося чудесами. Святий Пророк народжується по провіщенні Архангела Гавриїла від престарілих...


Проповіді | Переглядів: 1137 | Додав: Admin | Дата: 07.07.2016 | Коментарі(0)


23.04.2016 (08:45)
«Возміте врата, князі, ваша, и возмітеся врата вічная: и внидет Царь Слави» (Пс.23.7).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Величним являється сьогоднішнє свято – Вхід Господній в Єрусалим. В народі його називають ще Вербною Неділею. Це свято дуже древнє. Перші згадування про нього з’являються ще в III-му та VI-му століттях. Взагалі, християнське свято – це не просто одно з торжеств, до котрих ми звикли в буденному житті. Воно скоріше споглядання та пожива для розуму й серця. Так і Вербна Неділя робить нас свідками та символічними учасниками історичної події, котра описана в чотирьох євангелистів.

В центрі уваги Богослужінь Шостої седмиці смерть Лазаря, через котру ми духовно споглядаємо прийдешню зустріч Христа зі смертю – спочатку зі смертю Його друга Лазаря, а потім і з Його особистою смертю. Лазарева Субота і Вербна Неділя – це вже передпочаток Хреста.


Проповіді | Переглядів: 1317 | Додав: Admin | Дата: 23.04.2016 | Коментарі(0)


23.04.2016 (08:44)

«ШУКАННЯ ЗМІСТУ ЖИТТЯ».

«…не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: Що будемо пити, або: У що ми зодягнемось? Бо ж усього того погани шукають; але знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться. Отож, не журіться про завтрашній день, бо завтра за себе само поклопочеться. Кожний день має досить своєї турботи!»
(Мф.6.31-34).

Проповіді | Переглядів: 1039 | Додав: Admin | Дата: 23.04.2016 | Коментарі(0)


06.04.2016 (19:40)
(25-го березня за старим стилем. 7-го квітня за новим стилем).
«Ангельський глас вопієм Ти, Чистая: радуйся, Благодатная, Господь с Тобою»
(Величання).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

«Шостого ж місяця був посланий від Бога Ангел Гавриїл у галілейське місто, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з мужем, на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви: Марія» (Лк.1.26-27).

Так починається, возлюблені во Христі, браття і сестри, Євангельська розповідь про події, котрі дістали назву «благовіщення», що означає «блага, добра, радісна звістка». Древні християни називали це свято по різному: «Зачаття Христа», «Благовіщення про Христа», «Початок визволення», «Благовіщення Ангела Марії», – і тільки з VII-го століття воно починає називатися «Благовіщення Пресвятої Богородиці».

Ще в IV-му столітті святий Афанасій Великий називає його першим в ряді свят особливо шанованих, бо воно нагадує про початок домобудівництва спасіння...


Проповіді | Переглядів: 940 | Додав: Admin | Дата: 06.04.2016 | Коментарі(0)


13.03.2016 (10:50)
«Гряди душе моя страстная, плачи твоя діянія днесь, поминаючи первоє обнаженіє во Єдемі, імже ізгнана єси от сладості, і непрестанния радості»
(Канон на Утрені, Пісня 1-а).

Во Ім’я Отца, і Сина, і Святого Духа!

Скороплинна ріка часу бурхливим потоком несеться у вічність. Тільки Свята Церква з пам’ятними Божими днями на якусь мить призупиняє цей рух, якби відраховуючи час. І все наше земне життя, від народження до виходу з нього, в цьому річному крузі нагадує й закликає: «Пізнай себе, вдивись в себе, людино. Хто ти, як живеш і що чекає тебе попереду? Чи ж не і ти разом з цим потоком часу несешся до вічності». І так кожен рік, кожен день, кожну годину. Буквально кілька тижнів тому пролунав голос змученого в гріхах людського серця: «Покаянія отверзи ми двері, Жизнодавче!» І стрепенулися серця – повіяло Постом. Та ось вже проминули підготовчі Неділі до покаянного поприща Великого посту, коли фарисей та митар були дзеркалом для наших душ; голосом блудного сина взивали ми з вами до Небесного Отця, осмислюючи і своє відпадіння від Істини; нагадування про Страшний і славний Суд Господній,...


Проповіді | Переглядів: 1067 | Додав: Admin | Дата: 13.03.2016 | Коментарі(0)


13.01.2016 (09:50)
  АКТУАЛЬНО ! ( Коментарів-5 !)
і пам'ять іже во святих отця нашого Василія Великого, Архієпископа Кесарії Каппадокійської. (1-го січня за старим стилем. 14-го січня за новим стилем)

«Всіх Творец і Владика міра,
Сий со Отцем і Духом горі,
яко Младенец обрізуєтся
на землі осмодневен».

Во Ім’я Отца, і Сина, і Святого Духа!

Христос раждається!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні ми з вами звершуємо свято Обрізання Господнього і вшановуємо пам’ять великого ієрарха – Василія Великого, архієпископа Кєсарії Каппадокійської, одного з найголовніших опор Церкви і великого богослова.

Чому ж відбулося обрізання Господнє, й чому християни продовжують вшановувати цю подію?...


Проповіді | Переглядів: 2107 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016 | Коментарі(5)


12.12.2015 (22:40)
(30-го листопада за старим стилем. 13-го грудня за новим стилем).
«От Господа заповідь приім проповідати Євангеліє всей тварі, обтекл єси многая гради і страни, апостоле Андреє, призивая люди к познанію Істиннаго Бога і крестя іх во Імя Отца і Сина і Святаго Духа; с нимиже і ми сподобихомся благодаті Крещенія. Сего ради благодарственная висписуєм ти: Радуйся, Андреє, апостоле Христов Первозванний »
(Акафіст, Ікос3).

Во Імя Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні Свята Церква вшановує пам’ять першого учня Христового – святого апостола Андрея Первозванного, котрий явився доблесним послідовником свого Учителя, пронісши благу звістку про Хрест та Воскресіння через далекі й жорстокі язичницькі краї. Він став сівачем на нашій землі слова Божого, – слова, яке дало нам радість пізнання Істини й вказало шлях до життя вічного. Народ, який сидів у темряві, побачив світло велике, й для тих, що перебували в країні, й тіні смерті, засяяло світло (Іс.9.1-2; Мф.4.16). Радіє земля Руська, і підносять святому апостолу Андрею молитви віруючі, просячи благословити їх миром і благоденством, просячи допомоги...


Проповіді | Переглядів: 1632 | Додав: Admin | Дата: 12.12.2015 | Коментарі(0)


28.08.2015 (23:37)
(15-го серпня за старим стилем. 28-го серпня за новим стилем).

«Дивни Твоя тайни Богородице, Вишняго Престол явилася єси Владичице, і от землі к небесі преставилася єси днесь»
(Стіхіра на «Господи воззвах»).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Як колись, перед славними Успінням Пресвятої Богородиці, чудесним чином зібрані були до Неї святі Апостоли, так і сьогодні знову милостива Матір Божа зібрала нас на празник Її Успіння – на празник торжества життя над смертю, щоб в котрий раз ми змогли переконатися, що смерті немає.

Давайте уважно вдивімось своїм благоговійним поглядом в образ Успіння. На ньому зображений гріб з Тою, Котра заснула смертним сном. Над ним в скорботі схилилися Апостоли, і їхній жаль зрозумілий. Вони ще не знають, що відбудеться через три дні, і тому тужать, що пішла від них Мати їхнього Господа і Учителя. Але на іконі зображено ще дещо, що могло б обрадувати їх, та тільки не всім було дано це бачити.


Проповіді | Переглядів: 1165 | Додав: Admin | Дата: 28.08.2015 | Коментарі(1)


12.07.2015 (04:07)
(29-го червня за старим стилем. 12-го липня за новим стилем).

«Апостолов первопрестольници, і вселенния учителіє, Владику всіх моліте, мир вселенній даровати, і душам нашим велію милость» (Тропар).

Во Ім’я Отца, і Сина, і Святого Духа!

«По всій землі розійшлася проповідь їх, і до країв світу їхні слова» (Пс.18.5). Возлюблені во Христі, браття і сестри, так оспівує цар і пророк Давид святих Апостолів, пророчо хвалячи тих, котрим Промислом Божим уготовано було потрудитися для розповсюдження Євангельської проповіді по всій землі. Сьогодні Свята Церква, одягнувшись в святкові ризи, духовно прославляє двох великих Апостолів – Петра та Павла. Всі Апостоли трудилися над устроєм Христової Церкви, але святі апостоли Петро і Павло, пам’ять котрих ми сьогодні вшановуємо, потрудилися найбільше. Тому за свою полум’яну ревність та гарячу любов до Господа Іісуса Христа і ближніх названі первоверховними, як достойні всілякої честі і похвали. Вся Церква Христова вдячна їм за ту працю, біль, скорботи, гоніння, злигодні,...


Проповіді | Переглядів: 1175 | Додав: Admin | Дата: 12.07.2015 | Коментарі(0)


22.03.2015 (00:04)

«ВЕЛИКИЙ КАНОН АНДРІЯ КРІТСЬКОГО».

«Покаянія отверзи ми двері, Живодавче»!

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Ми з вами повинні розглядати Піст як духовну подорож, ціль котрої перенести нас з одного духовного стану і інший. Більшість з нас, сучасних християн, цієї цілі не розуміє і сприймає Піст, як відповідний період в році, коли потрібно виконати свої релігійні обов’язки, причаститися та підкоритися деяким обмеженням в їжі, котрі скоро будуть надолужені повним «розрішенням» Посту в Пасхальні дні. Із-за цього формалізму істинний дух Посту майже щез з нашого життя. Тому відновлення богослужбового та духовного значення Великого Посту – одна з найважливіших та насушних задач і вирішується вона тільки на основі дійсного розуміння Богослужбового ритму та строю Великопісного богослужіння.

З самому початку Посту, початковим «тоном», котрим визначається вся великопісна «мелодія», являється Великий покаянний канон святого Андрія Крітського, «містагога покаяння», котрий являється незвичайною, величною, богомудрою проповіддю покаяння та зразком височайшого богомислення. Цей канон в храмах звучить ось уже більше як 1300 років і «Великим» називається не тільки по числу віршів, але і за своє внутрішнє достоїнство.

Народився преподобний Андрій, архієпископ Крітський в м. Дамаску біля 660-го року. До семи років його вважали німим, так як до цього часу він не вимовив жодного слова. Та коли його причастили Святих Тайн Тіла та Крові Христових – заговорив. З чотирнадцять років він служить в Єрусалимі в монастирі Братства Гробу Господнього. Після постригу в монахи його призначають секретарем Ієрусалимської патріархії.


Проповіді | Переглядів: 991 | Додав: Admin | Дата: 22.03.2015 | Коментарі(0)


22.03.2015 (00:01)
«Просіяла єси аки солнце Маріє всехвальная і пустиню чудеси всю просвіттла єси»
(Піснь 6-а, Канон на Утрені).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні ми з вами стоїмо перед Господом нашим в наших недугах. Де ж шукати нам зцілення як не в покаянні, котре являється судом над собою перед лицем Божим, котрий відновлює в нас гармонію розуму з серцем, наверненим до Господа, і зміцнює волю, здатну справитися зі своїми внутрішніми ворогами, – зі своїми недостатками та гріхами.

Вводячи нас в Шосту седмицю Великого Посту, Господь говорить устами Церкви: «Немає гріху людського, котрий переміг би милосердя Боже, крім гріху нерозкаяного». Це підтверджує і сьогоднішня Євангельська розповідь про духовне зцілення порочної жінки-блудниці та наглядний приклад із життя святої Марії Єгипетської, пам’ять котрої ми сьогодні вшановуємо, де неможливо не звернути увагу на дві протилежності, а саме, на глибину її гріховного падіння та на висоту її духовного злету, благодатного оновлення.

В дванадцятилітньому віці покидає Марія батьківську домівку, та направляється в місто Олександрію, де багато років проводить в порочному житті. Разом з паломниками, котрі направлялися в святе місто Єрусалим, на свято Воздвиження Хреста Господнього, прибула сюди і Марія, щоб знову продовжити своє порочне життя. Та ось, слідуючи за потоком паломників, направляється вона в храм Гробу Господнього, в який після багатьох спроб та зусиль, не може ввійти, бо невидима сила не позволяє їй переступити його порогу. І ось, звівши очі вгору, Марія бачить над входом в храм ікону Богоматері, Пречистої Діви. Тоді заглянула вона в свою душу і зрозуміла, що вона пропаща і нерозкаяна, тому й не має змоги, немає сили ввійти в святий в храм. Ставши осторонь, Марія возносить Богу, через Пречисту Марію, покаянну молитву, обіцяючи виправитися. Після цієї молитви, легко ввійшовши в храм, вона впала перед Хрестом Господнім,...


Проповіді | Переглядів: 1135 | Додав: Admin | Дата: 22.03.2015 | Коментарі(0)


15.03.2015 (15:11)

«ПІСНА ТРІОДЬ».
«Воздержанієм тіло смирити всі потщимся, Божественноє преходяще поприще непорочного поста, і молитвами і слезами Господа спасающаго нас взищем…»
(Стихира на Господи воззвах в Неділю Сиропусну вечора ).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні ми з вами будемо говорити про особливу книгу Великопісного Богослужіння – Тріодь Пісну, святі поспів’я якої пробуджують покаянний дух вірних. Ми часто говоримо про любов, але уникаємо розмов про смирення,...


Проповіді | Переглядів: 1124 | Додав: Admin | Дата: 15.03.2015 | Коментарі(0)


15.03.2015 (15:07)
«Преподобне отче, гласа Євангелія Господня послушав, мір оставил єси, богатство і славу нивочтоже вмінив»
(Слава: на «Господи воззвах»).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні Свята Церква вшановує пам’ять дивного учителя благочестя, преподобного і богоносного отця нашого, Іоанна ЛЄствічніка, для того, щоб ми на протязі Посту та наших молитовних подвигів, мали перед собою живий приклад людини, котра підіймаючись щаблями духовної досконалості, ввійшла в Царство Небесне, великого наставника, котрий написав богонадхненну книгу «ЛЄствіца духовна», в котрій зобразив всі християнські чесноти в тій поступовості, як вони повинні утверджуватися в людині, щоб привести її до єднання з Богом і щоб присилувати нас, таким чином, до самовиправлення.

Про життя цього угодника Божого нам майже нічого невідомо. Як вибранець Божий, він з юних років полюбив Господа.


Проповіді | Переглядів: 1114 | Додав: Admin | Дата: 15.03.2015 | Коментарі(0)