Субота, 25.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Проповіді

В категорії материалів: 100
Показано материалів: 31-45
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарях · Переглядах

01.03.2015 (14:24)
«ВЕЛИКОПІСНА МОЛИТВА ПРЕПОДОБНОГО ЄФРЕМА СІРІНА».

«Господи і Владико живота моєго, дух праздності, унинія, любоначалія і празднословія не даждь ми.
Дух же ціломудрія, смиренномудрія, терпінія і любві даруй ми, рабу Твоєму.
Єй, Господи, Царю! Даруй ми зріти моя прегрішенія, і не осуждати брата моєго, яко благословен єси во віки віков. Амінь»

(Молитва преподобного Єфрема Сіріна).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі браття і сестри!

Молитву преподобного Єфрема Сіріна, дійсно можна назвати великопісною молитвою, оскільки вона яскраво вирізняється серед всіх піснеспівів та молитов Посту. В ній особливим образом перечислюються негативні та позитивні елементи покаяння і визначається ряд наших індивідуальних подвигів, ціль яких – звільнення від якого-небудь основного недугу, що спотворює наше життя й чинить перепони в навернені до Бога.

Найважчий недуг – «праздність» , або безділля, лінивство, пасивність, марнування часу, котрі тягнуть нас завжди...


Проповіді | Переглядів: 1163 | Додав: Admin | Дата: 01.03.2015 | Коментарі(0)


22.02.2015 (11:30)

«ПРО ЦІЛЬ ПОСТУ».

«…річ добра зміцняти серця благодаттю, а не стравами, що користи від них не одержали ті, хто за ними ходив»
(Євр.13.9).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Людина, котра готується відправитися в дорогу, повинна знати про ціль своєї подорожі. Так буває і з Великим Постом. Піст – це духовна подорож, ціль якої – Пасха, «Праздників Праздник» . Тому ми повинні почати з того, щоб постаратися зрозуміти зв’язок між Постом та Пасхою,...


Проповіді | Переглядів: 1062 | Додав: Admin | Дата: 22.02.2015 | Коментарі(0)


18.01.2015 (23:06)
(5-го січня за старим стилем. 18-го січня за новим стилем).

«Готовися , Іордане ріко,
се бо приходит Христос Бог креститися от Іоанна,
да змієв невидимих глави сокрушит Божеством в водах твоїх».

Во Ім’я Отца, і Сина, і Святого Духа!

Ще не так давно, коли ми з вами, дорогі браття і сестри, святкували Різдво Христове, то возвеличували невимовне смирення Боже, котре проявилося в тому, що Господь, відкинувши всяку земну славу, благоволив народитися в убогому вертепі. Цією дією Він показав, що приніс на землю новий закон, закон смирення. Цьому закону він залишається вірним і в сьогоднішнє велике свято.


Проповіді | Переглядів: 1359 | Додав: Admin | Дата: 18.01.2015 | Коментарі(0)


11.01.2015 (12:56)
святих праведних, Йосифа Обручника, Давида царя і Якова, брата Господнього
(Звершується в першу неділю по Різдві Христовому).

«Память совершаєм Давида і Іакова, благочестивих, царя-пророка, і апостола, первого єпіскопа: тіх бо ученьми лесті ізбальвшеся, Христа славословим от Діви возсіявшаго і воплощшагося, єже спасти души наша» (Слава: на «Господи, воззвах»).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі браття і сестри!

Сьогоднішнє свято називається Неділею по Різдві Христовому. В цей же день ми вшановуємо пам’ять трьох святих: Іосифа Обручника, пророка і царя Давида і Іакова, брата Господнього, життєвий подвиг котрих має велике значення для кожного з нас.

Із Священного Писання ми дістаємо дуже скупі звістки про праведного Іосифа Обручника, цю дивну людину. Нам, практично, нічого невідомо про його сім’ю, дітей. Але ми знаємо про його глибоку віру й про те, що слово Боже, Божа воля, були найголовнішими в його житті. Євангеліє звіщає нам про те, що коли Іосифу була обручена Діва Марія, й він узнав про її вагітність,...


Проповіді | Переглядів: 1041 | Додав: Admin | Дата: 11.01.2015 | Коментарі(0)


04.01.2015 (01:20)
(Звершується за неділю до Різдва Христового).
«Днесь собор божественних отец Христово Рождество предпразднствуєт світло, і прописуєт сіє преславная благодать…»
(Канон Утрені, Піснь 1-а).

Во Ім’я Отця, і Сина і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Пройде всього кілька днів, і ми з вами побачимо, відчуємо перетворююче будні нашого життя світло великого свята Різдва Христового. Церква виголосить про явлення світу світла розуму – Христа. Час і вічність, Бог і людина поєдналися в день Різдва Христового в єдиний потік життя ради спасіння людства. Цей день являється настільки великим, що Свята Церква готується до його зустрічі сорокаденним постом і п’ятиденним передсвятом. Вже за п’ять днів перед святом церковні піснеспіви пронизані передчуттям прийдешньої святкової радості. Величність цього дня в тому, що в ньому виповнилася найбільша Божа обіцянка людству про грядущого Спасителя світу. Свята Церква закликає нас до глибоких роздумів про сутність цього великого свята. Сьогодні, на порозі Різдва Христового, коли земний час розділився навпіл, як церковна завіса,...


Проповіді | Переглядів: 2228 | Додав: Admin | Дата: 04.01.2015 | Коментарі(0)


08.11.2014 (03:17)
(26-го жовтня за старим стилем. 8-го листопада за новим стилем)

«Димитрія десь страстотерпца празник совершаєм благочестивомудренно, яко Христу непрестанно молящася, всім дати мир і милость» (Сідален по 1-й кафізмі).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні ми вшановуємо пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського і просимо його молитов за нас перед престолом Божим, права стояти перед яким він удостоївся за свої доблесні подвиги в сповідуванні Християнської віри.

Цей дивний страстотерпець Христовий подвизався в кінці ІІІ століття, коли проти християн було підняте страшне гоніння. Він походив від благородних та знатних батьків. Батько його, воєвода міста Солуні, був таємним християнином, і мав в своїй молитвениці ікони Христа Спасителя та Божої Матері. Християнській вірі навчив він і свого єдиного сина, святого Димитрія, котрий зберіг цю віру до самого кінця свого життя, ознаменувавши її мученицькою кончиною.

Після смерті його батька, імператор Максиміан за благородні і мужні якості душі Димитрія, поставив його самого воєводою Солуні, наказавши йому при цьому знищувати в своєму місті всіх християн. Але святий Димитрій по приїзді в Солунь, навпаки, дав християнам свободу і сам відкрито сповідував себе християнином, про що було донесено царю. Після повернення з війни Максиміан заїхав в Солунь і коли взнав, що святий Димитрій в дійсності християнин, то зняв його з посади воєводи і наказав закрити в темницю. Тут святий Димитрій благословив юнака Нестора на поєдинок з гладіатором Лієм, котрий в поєдинках погубив немало християн, скидаючи їх з помосту на вістря списів. Але в поєдинку зі святим Нестором сам зазнав такої ж участі.


Проповіді | Переглядів: 1616 | Додав: Admin | Дата: 08.11.2014 | Коментарі(0)


27.09.2014 (01:45)
«Спасіння – тільки через Хрест Христа».
(14-го вересня за старим стилем. 27-го вересня за новим стилем).

«Приідіте всі язици, Благословенному Древу поклонімся, Імже бисть вічная правда» (Слава і нині: на «Господи воззвах»).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні Свята Церква світло й урочисто відзначає одне з великих всесвітніх і вселенських свят – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Тайна Хреста велика, і неосяжна обмеженим людським розумом, тому ми тільки частково можемо проникнути в неї, але ніколи не зможемо до кінця осягнути всю велич слави Хреста й цього великого діла Відкуплення, котре звершив на ньому Засновник нашої віри, Сотворитель і Спаситель Господь і Бог наш, Ісус Христос. В нашій свідомості Хрест і Господь стали одним цілим після великої Жертви нашого Бога. Ми дивимося на Господа розіп’ятого і віруємо в Господа розіп’ятого, і проповідуємо Господа розіп’ятого.


Проповіді | Переглядів: 1921 | Додав: Admin | Дата: 27.09.2014 | Коментарі(0)


03.08.2014 (11:08)
(20-го липня за старим стилем. 2-го серпня за новим стилем).
«Тоді Ілія приступив до народу й каже: «Докіль кульгатимете на обидва боки? Коли Господь є Бог, ходіть за Ним; коли ж це Ваал – ходіть за ним». І не відповів йому народ нічого» (3.Цар.18.21).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні ми з вами прославляємо одного з старозавітних пророків, котрий жив за 900 років до Різдва Христового, – славного пророка Іллю. Серед всіх пророків Старого Заповіту...


Християнські свята. Звичаї,обряди. | Переглядів: 1259 | Додав: Admin | Дата: 03.08.2014 | Коментарі(0)


13.07.2014 (20:34)

«Тим то Царство Небесне подібне одному цареві, що захотів обрахунок зробити з своїми рабами. Коли ж він почав обраховувати, то йому привели одного, що винен був десять тисяч талантів. А що він не мав із чого віддати, наказав пан продати його, і його дружину та діти, і все, що він мав, і заплатити. Тоді раб той упав до ніг, і вклонявся йому та благав: Потерпи мені, я віддам тобі все! І змилосердився пан над рабом тим, і звільнив його, і простив йому борг. А як вийшов той раб, то спіткав він одного з своїх співтоваришів, що був винен йому сто динаріїв. І, схопивши його, він душив та казав: Віддай, що ти винен! А товариш його впав у ноги йому, і благав його, кажучи: Потерпи мені, і я віддам тобі! Та той не схотів, а пішов і всадив до в’язниці його, аж поки він боргу не верне. Як побачили ж товариші його те, що сталося, то засмутилися дуже, і прийшли й розповіли своєму панові...


Проповіді | Переглядів: 1570 | Додав: Admin | Дата: 13.07.2014 | Коментарі(0)


29.06.2014 (03:38)
«Величаєм Тя, Триіпостасний Владико, вірою Православною землю Галицькую озарившаго і святих сродніков наших сонм велій в ней прославльшаго»
(Величання)
.

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні, в третю Неділю після П’ятидесятниці, Свята Церква молитовно відзначає день пам’яті Собору святих землі Галицької, котрі в період свого земного життя завжди залишались яскравими світильниками Святої Християнської Церкви у цьому регіоні, і чиїми трудами та скорботами, чиєю величчю духа ми з вами і надалі залишаємося православними християнами.

До Собору Галицьких святих відносяться ті, хто народились на Галичині, а згодом, внаслідок місіонерської діяльності чи з якихось інших причин, опинилися за її межами та там прославилися; ті, котрі служили та були прославлені на Галичині, хоча тут і не народилися; ті, мощі котрих спочивають в галицьких землях...


Проповіді | Переглядів: 1035 | Додав: Admin | Дата: 29.06.2014 | Коментарі(0)


22.06.2014 (17:34)
«Якоже плод красний Твоєго спасительнаго сіянія, земля Руськая приносит Ти, Господи, вся святия, в той просіявшия» (Тропар).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні свято всіх святих, котрі просяяли на землі нашій, котрих виростила наша Церква, наша земля. Сьогодні свято духовного неба над нашою країною, того неба, яке розкинулося над нами, починаючи від святого князя Володимира та блаженної княгині Ольги, котрі стали якби корінням всіх святих нашої землі, з якого виріс великий сонм, велике дерево святості. Та це було вже пізніше, але і до цього на нашій землі були і праведники, і святі.

Ось Херсонес хвалиться сімома єпископами, котрі ще в древні часи відвідували цей край, де в подальшому проповідували Кирило та Мефодій. Тут хрестився Великий князь Володимир...


Проповіді | Переглядів: 1182 | Додав: Admin | Дата: 22.06.2014 | Коментарі(0)


14.06.2014 (17:37)
«Кожного, хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним» (Мф.10.32).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Майже два місяці пройшло з того дня, коли, після трудів та подвигів Великого Посту, ми зустріли всерадісне свято Світлого Христового Воскресіння. За цей час ми якби знову пережили багаточисленні великі події як із земного життя Господа нашого Ісуса Христа, так і із життя заснованої Ним Святої Церкви. Ми насолоджувалися радісними пасхальними піснеспівами, були учасниками урочистих Богослужінь в дні свят Вознесіння та П’ятидесятниці. І серця наші були виповненими радості, бо Церква читанням Слова Божого, своїми молитвами та духовними повчаннями підтримувала та укріпляла наші надії на виконання Божественних обіцянок про наше безсмертя і майбутнє вічне перебування з Христом в Царстві Його слави.


Проповіді | Переглядів: 1122 | Додав: Admin | Дата: 14.06.2014 | Коментарі(0)


09.06.2014 (11:02)
«Але Я істину кажу вам: краще для вас, щоб Я пішов, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас; а як піду, то пошлю Його до вас, і коли Він прийде, викриє світ за гріх і за правду, і за суд» (Ін.16.6-8).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Дух Святий являється Духом любові та миру, Духом благодаті й щедрот; Він, і по суті і за діями Своїми, є Утішителем єдиним, незмінним та божественним. Світ, котрий тоне у злі, не знає Його, тай коли б знав, то не прийняв би Його, оскільки дух світу, котрим дихає людство, віддане плоті, повністю протилежний Всесвятому Духу Божому, тому Утішитель для нього стає виявником, викривачем, осудителем. Той, про Котрого Син Божий молив Отця і заслужив Своєю смертю, як великого Благодійника для людського роду, як верховного Подателя всіх благ, Той самий приходить викрити гріх та призначити суд. Це викриття Всемогутнього та Всезнаючого. Він викрив гріх Адама, – і смерть дотепер збирає страшні оброки цього гріху...


Проповіді | Переглядів: 2038 | Додав: Admin | Дата: 09.06.2014 | Коментарі(0)


08.06.2014 (04:17)
«В селеніїх ізбранних, і во страні живущих, яже приял єси Іісусе, благочестно усопшия учини» (Слава: покоїн).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Довкола на землі владарює смерть: помирають і дряхлі старці, і сильні мужі; помирають в утробі матері, і лишень тільки з’явившись на світ. Помирає художник біля незакінченої картини і артист на півслові; помирає наречена на передодні вінця і полководець після славної перемоги. В каноні на Утрені Троїцької батьківської суботи названі всі «усопші от житейской нощі»: хто втонув в воді та загинув на полі битви, згорів у вогні та вбитий лютими розбійниками, – всі. Деколи смерть посилає своїх вісників, – недуги, хвороби, а деколи вона хапає свої жертви не очікувано. Ніщо не спасає від тілесної смерті: ні найсвятіше життя, ні лікарі, ні навіть сама релігія, – і праведники помирають нарівні з грішниками.


Проповіді | Переглядів: 1070 | Додав: Admin | Дата: 08.06.2014 | Коментарі(0)


25.05.2014 (15:46)
«…Господи, отверзи ми зіници, Сине Давидов Спасе наш, да со всіми і аз воспою Твою силу» (Слава: на Літії).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа! Христос Воскресе!

Возлюблені во Христі, браття і сестри !

Господь наш Ісус Христос після зцілення сліпонародженого, про що ми чули сьогодні в Святому Євангелії, сказав: «На суд Я прийшов у світ цей, щоб незрячі бачили, а зрячі стали сліпими» (Ін.9.39). Цих слів Господа не могли спокійно вислухати горді мудреці і праведники світу, якими були юдейські фарисеї. Їхнє самолюбство та висока думка про себе визнали себе ображеними. На слова Господа вони відповіли запитанням, в котрім виразились разом і обурення, і зарозумілість, і насмішка, і ненависть до Господа, поєднана з презирством до Нього. «Невже і ми сліпі?» – сказали вони. Відповіддю на запитання Господь розтлумачив їм їхній душевний стан, котрий послугував початковою причиною запитання. «Якби ви були сліпі, – сказав Він їм, – то не мали б на собі гріха, але як ви говорите, що бачите, то гріх лишається на вас» (Ін.9.40-41).


Проповіді | Переглядів: 1196 | Додав: Admin | Дата: 25.05.2014 | Коментарі(0)