Субота, 25.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Проповіді

В категорії материалів: 100
Показано материалів: 76-90
Сторінки: « 1 2 ... 4 5 6 7 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарях · Переглядах

26.10.2013 (12:03)
(Перехідне свято).
«Іже із Отца возсіяв Син неізреченно, із Жени родися сугуб єстєством, Єгоже видяще не отметаємся зрака ізображенія…»
(Кондак празника)
.

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Всякий раз, читаючи Символ віри, ми промовляємо слова: . «Вірю в Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву». . Соборність Церкви ми сповідуємо кожен день і на кожному Богослужінні. Ці слова нам варто пам’ятати завжди – не тільки тому, що це частина нашого сповідування віри, але й тому, що вони конкретно відносяться до кожного з нас, так як ми з вами – частина Церкви. Але особливо варто згадати їх сьогодні – тому що сьогоднішній день Церква прославляє пам’ять святих Отців VII-го Вселенського Собору. Вселенські Собори збиралися для вияснення питань віри, нерозуміння чи не точне й чітке тлумачення яких викликало смути та єресі в Церкві. Також на Соборах приймалися і правила,...


Проповіді | Переглядів: 989 | Додав: Admin | Дата: 26.10.2013 | Коментарі(0)


26.10.2013 (12:02)
«Ось вийшов сіяч, щоб посіяти зерно своє. І, як сіяв, упало одне край дороги, і було повитоптуване, а птахи небесні його повидзьобували. Друге ж упало на ґрунт кам’янистий, і, зійшовши, усохло, не мало бо вогкости. А інше упало між терен, і вигнався терен, і його поглушив. Інше ж упало на добрую землю, і, зійшовши, уродило стократно. Це сказавши, закликав: Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає! Запитали ж Його Його учні, говорячи: Що визначає ця притча? А Він відказав: Вам дано пізнати таємниці Божого Царства, а іншим у притчах, щоб дивились вони і не бачили, слухали і не розуміли.

Ось що означає ця притча: Зерно це Боже Слово. А котрі край дороги, це ті, хто слухає, але потім приходить диявол, і забирає слово з їхнього серця, щоб не ввірували й не спаслися вони. А що на кам’янистому ґрунті, це ті, хто тільки почує, то слово приймає з радістю; та кореня не мають вони, вірують дочасно, і за час випробовування відпадають. А що впало між терен, це ті, хто слухає слово, але, ходячи, бувають придушені клопотами, та багатством, та життєвими розкошами, і плоду вони не дають. А те, що на добрій землі, це оті, хто як слово почує, береже його в щирому й доброму серці, і плід приносять вони в терпеливості» (Лк.8.5-15).


Проповіді | Переглядів: 1107 | Додав: Admin | Дата: 26.10.2013 | Коментарі(0)


19.10.2013 (13:30)
«І сталось, наступного дня Він відправивсь у місто, що зветься Наїн, а з Ним ішли учні Його та багато народу. І ось, як до брами міської наблизився Він, виносили вмерлого, одинака в своєї матері, що вдовою була. І з нею був натовп великий із міста. Як Господь же побачив її, то змилосердивсь над нею, і до неї промовив: Не плач! І Він підійшов, і доторкнувся до мар, носії ж зупинились. Тоді Він сказав: Юначе, кажу тобі: встань! І мертвий устав, і почав говорити. І його Він віддав його матері. А всіх острах пройняв, і Бога хвалили вони й говорили: Великий Пророк з’явився між нами, і зглянувся Бог над народом Своїм» (Лк.7.11-16).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Багато хто з людей називав себе спасителем людства, але нікому й на думку не спадало, щоб спасати народи від смерті. Історія знає і багато переможців, але хто з них переміг смерть?


Проповіді | Переглядів: 1750 | Додав: Admin | Дата: 19.10.2013 | Коментарі(0)


13.10.2013 (10:00)
«І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви. А коли любите тих, хто любить вас, яка вам за те ласка? Люблять бо й грішники тих, хто їх любить. І коли добре чините тим, хто добро чинить вам, яка вам за те ласка? Бо те саме і грішники роблять. А коли позичаєте тим, що й від них сподіваєтесь взяти, яка вам за те ласка? Позичають бо й грішники грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть своїх ворогів, робіть добро, позичайте, не ждучи нічого назад, і ваша за це нагорода великою буде, і синами Всевишнього станете ви, добрий бо Він до невдячних і злих! Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк.6.31-36).

Во Ім’я Отця, і Сина, і святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Господь наш Ісус Христос, піклуючись про наше спасіння, про те, щоб між нами постійно зберігалося почуття любові один до одного й підтримувалися правильні, добрі взаємовідносини, в прочитаному сьогодні Святому Євангелії дає нам чудесне Своє Божественне правило для нашого християнського життя. Він говорить: У всьому «як хочете щоб робили вам люди, так і ви робіть їм» (Лк.6.31).

Чого марно домагався найвищий з ангелів світла, чим обманута безсмертна людина в раю насолоди, то нам, щасливим смертним, обіцяє Божа любов сьогодні. «Стану подібним до Всевишнього» (Іс.14.14), говорить мрійник Денниця; але Господь істини відповідає Своїм громовим словом: «До пекла зійдеш» (Іс.14.15). «Станете немов боги» (Бут.3.5), улещував підступно змій праотців; але Бог істини, застерігаючи, говорив: «Смертю помрете» ...


Проповіді | Переглядів: 1568 | Додав: Admin | Дата: 13.10.2013 | Коментарі(0)


09.10.2013 (18:58)
(26-го вересня за старим стилем. 9-го жовтня за новим стилем).


«Ріки богословія із честних твоїх уст істекоша, Апостоле, із нихже Церковь Божія напаяєма, покланяєтся православно Тройці Єдиносущній»
(Стіхіра на Літії).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

«Якщо я говорю мовами людськими і ангельськими, а любові не маю, то я – мідь, що дзвенить, або звучний кімвал. Якщо я маю дар пророцтва, і знаю всі таємниці, і маю всяке пізнання і всю віру, так що й гори можу переставляти, а любові не маю, – то я ніщо… А тепер перебувають ці три: віра, надія, любов; але більша з них любов» (1Кор.13.1-2,13).

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

В сьогоднішній день Церква Христова звершує славну пам’ять преставлення Апостола і Євангелиста Іоанна Богослова від тимчасового життя до вічного, від тлінного до нетлінного, від многотрудного та прискорбного до вічного спокою і радості,...


Проповіді | Переглядів: 893 | Додав: Admin | Дата: 09.10.2013 | Коментарі(0)


06.10.2013 (10:48)

«І сталось, як тиснувся натовп до Нього, щоб почути Слово Боже, Він стояв біля озера Генісаретського. І Він побачив два човни, що стояли край озера. А рибалки, відійшовши від них, полоскали невода. І Він увійшов до одного з човнів, що був Симонів, і просив, щоб він трохи відплив від землі. І Він сів, та й навчав народ із човна. А коли перестав Він навчати, промовив до Симона: Попливи на глибінь, і закиньте на полов свій невід. А Симон сказав Йому в відповідь: Наставнику, цілу ніч ми працювали,...


Проповіді | Переглядів: 1482 | Додав: Admin | Дата: 06.10.2013 | Коментарі(0)


28.09.2013 (23:04)

«А Ісус, відповідаючи, знов почав говорити їм притчами, кажучи: «Царство Небесне подібне одному цареві, що весілля справляв був для сина свого. І послав він своїх рабів покликати тих, хто був на весілля запрошений, та ті не хотіли прийти. Знову послав він інших рабів, наказуючи: Скажіть запрошеним: Ось я приготував обід свій, закололи бики й відгодоване, і все готове. Ідіть на весілля! Та вони злегковажили та порозходились, той на поле своє, а той на свій торг. А останні, похапавши рабів його, знущалися, та й повбивали їх. І розгнівався цар, і послав своє військо, і вигубив тих убійників, а їхнє місто спалив. Тоді каже рабам своїм: Весілля готове, але недостойні були ті покликані. Тож підіть на роздоріжжя, і кого тільки спіткаєте,...


Проповіді | Переглядів: 943 | Додав: Admin | Дата: 28.09.2013 | Коментарі(0)


25.09.2013 (00:07)
«Спасіння – це оновлення душі й уподібнення Богу».
(13-го вересня за старим стилем. 26-го вересня за новим стилем).


«Було тоді в Єрусалимі свято новлення…»
(Ін.10.22).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сьогодні Православна Церква урочисто відзначає Оновлення (Освячення) храму. Що послугувало причиною виникнення цього свята й чому воно нас навчає?, так як всяка установа Церковна повинна утверджуватися на святій основі й повинна мати своєї ціллю духовне благо. Урочистість без основи й без користі, була б недостойна не тільки християнської мудрості, а й звичайної людської розсудливості.

Звичай урочисто звершувати оновлення храму бере свій початок з глибокої священної древності. Коли явлення Якову в сні Господа, Котрий стояв над драбиною, що впиралася об землю, а вершком сягала неба, навіяло першу на землі думку про місцеву присутність невмістимого Бога: «Направду, Господь є на цьому місці» (Бут.28.16); і коли Яків назвав це місце «домом Божим»: тоді


Проповіді | Переглядів: 876 | Додав: Admin | Дата: 25.09.2013 | Коментарі(0)


22.09.2013 (16:44)
(Мф.21.33-42): «Як не перетворитися в злих виноградарів».

«Послухайте іншої притчі. Був господар один. Насадив виноградника він, обгородив його муром, видовбав у ньому чавило, башту поставив, і віддав його винарям, та й пішов. Коли ж надійшов час плодів, він до винарів послав рабів своїх, щоб прийняти плоди свої. Винарі ж рабів його похапали, і одного побили, а другого замордували, а того вкаменували. Знов послав він інших рабів, більш як перше, та й їм учинили те саме. Нарешті послав до них сина свого і сказав: Посоромляться сина мого. Але винарі, як побачили сина, міркувати собі стали: Це спадкоємець; ходім, замордуймо його, і заберемо його спадщину! І, схопивши його, вони вивели за виноградник його, та й убили. Отож, як прибуде той пан виноградника, що зробить він тим винарям? Вони кажуть Йому: Злочинців погубить жорстоко, виноградника ж віддасть іншим винарям, що будуть плоди віддавати йому своєчасно. Ісус промовляє до них: Чи ви не читали ніколи в Писанні: Камінь, що його будівничі відкинули, той наріжним став каменем; від Господа сталося це, і дивне воно в очах наших!» (Мф.21.33-42).


Проповіді | Переглядів: 1644 | Додав: Admin | Дата: 22.09.2013 | Коментарі(0)


20.09.2013 (00:21)
(8-го вересня за старим стилем. 21-го вересня за новим стилем).

«Днесь іже на розумних Престоліх почиваяй Бог, Престол свят на землі Себі предуготова»

(Стіхіра на «Господи воззвах»).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Відзначаючи такі великі свята як Різдво Господа нашого Іісуса Христа й Різдво Пресвятої Його Матері, Приснодіви Марії, Чеснішої Херувим і Славнішої, без зрівняння, Серафим, вищої від всіх Божих творінь, ми повинні вникнути в глибинний духовний зміст цих свят,...


Проповіді | Переглядів: 2245 | Додав: Admin | Дата: 20.09.2013 | Коментарі(0)


14.09.2013 (12:32)

«І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне? Він же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого. Коли ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді. Той питає Його: Які саме? А Ісус відказав: Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй неправдиво. Шануй батька та матір, і: Люби свого ближнього, як самого себе. Говорить до Нього юнак: Це я виконав все. Чого ще бракує мені? Ісус каже йому: Коли хочеш бути досконалим, піди, продай добра свої та й убогим роздай, і матимеш скарб ти на небі...


Проповіді | Переглядів: 920 | Додав: Admin | Дата: 14.09.2013 | Коментарі(0)


14.09.2013 (09:50)
(1-го вересня за старим стилем. 14-го вересня за новим стилем).
«Всей тварі Содітелю, времена і літа во Своєй власті положивий, благослови вінец літа благості Твоєя, Господи, сохраняя в мирі град Твой, молитвами Богородици, і спаси ни» (Тропар індикту).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Свята Церква, з початком кожного Нового Богослужбового року, знову й знову свідчить світу про Пришестя Христове, Його Святе Втілення від Духа Святого та Приснодіви Марії, про Небесне вчення, жертовну любов до якої ми покликані, про Його Божественну Жертву на Голгофському Хресті за людський гріх, Його славне Воскресіння й Вознесіння, про сходження від Отця Святого й Божественного Духа, Котрий освячує й відроджує нас до вічного життя в Бозі. Перед нами відкривається таємнича завіса Богослужбового всесвіту, де все премудро й животворно, пречисто, мирно, прекрасно й досконало створено й освячено Кров’ю Божественного Спасителя. Тут у всій глибині й повноті зберігається Священне Передання, звершуються Божественні Таїнства: люди народжуються до Вічного життя, струджені мандрівники омивають сльозами Десницю небесного...


Проповіді | Переглядів: 1261 | Додав: Admin | Дата: 14.09.2013 | Коментарі(0)


14.09.2013 (09:49)

Християнські свята – це особливий, священно-урочистий період в духовному та літургічному житті Церкви, де не тільки відображається молитовне згадування якоїсь історичної події, але й відбувається актуалізація часу, яка дозволяє християнину максимально стати причасником спасенного змісту даної події, через яку він дістає змогу поєднатися зі своїм Творцем.

Будь яке християнське свято характеризує образ життя та мислення Церкви, тобто її життєво важливу властивість, оскільки являється переживанням та відчуттям Божественних сил, що діють в людині після Втілення та Воскресіння Христа. Воно відображає живий зв’язок Церкви з Царством Божим, а також участь не тільки всього людства, а й всього творіння в Божественнім житті. Кожне свято вказує на істинну роль та ціль людини і світу в Бозі. Власне, свято являється церковною подією, в якій пізнається дія Божественного життя в світі й спасіння як факт цього, й одночасно майбутнього, часу. Воно виявляє нову якість християнського життя, а саме – духовний тріумф, радість про дароване нам через Христа спасіння. Будь яке свято передбачає сповідування того, що «уся земля наповнена Його славою» (Іс.6.3), так що людина в тайні пізнає красу Божої Премудрості, світ славних Божих діл й сама стає глядачем та свідком Божественного життя...


Проповіді | Переглядів: 825 | Додав: Admin | Дата: 14.09.2013 | Коментарі(0)


10.09.2013 (20:07)
(29-го серпня за старим стилем. 11-го вересня за новим стилем).
«Что тя наречем, Пророче; Ангела ли? Апостола ли? Іли Мученика? Ангела, зане яко безплотен пожил єси. Апостола, яко научил єси язики. Мученика же, яко твоя глава за Христа усічеся. Єгоже моли, помиловати душі наша»
(Стіхіра на Літії).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Не просто словами, але життям і смертю своєю свідчать праведники про Істину Божу, котру звіщають. Найгучніші фрази і найпишніші промови залишаться порожніми, якщо за ними не має гарячої віри, коли той, хто говорить, не готовий переносити страждання і навіть прийняти смерть ради торжества Істини, котру він звіщає. Кров християнських мучеників була і залишається красномовною проповіддю Правди Господньої, і першим страстотерпцем Христовим явився святий Його Предтеча і Хреститель Іоанн. Відсіченою главою утверджував великий праведник Старого Завіту пришестя в світ «Царства Божого в силі» (Му.9.1), торжествуючого над древньою злобою. Предтеча Господній явився «голосом волаючого в пустелі» (Іс.40.3), викриваючи гріхи людства ради пробудження в ньому приспаної совісті. Суворість слів святого Іоанна таїла в собі гарячу любов до людей, бо тільки через розкаяння могли грішники знайти милість Господа, Котрий прийшов у світ.

Сьогодні Свята Церква згадує і вшановує пам’ять трагічного завершення життєвого подвигу найбільшого з людей, що коли-небудь жили на землі, за визначенням Самого Христа Спасителя,


Проповіді | Переглядів: 940 | Додав: Admin | Дата: 10.09.2013 | Коментарі(0)


29.08.2013 (01:46)
(16-го серпня за старим стилем. 29-го серпня за новим стилем).
«Пречистому Твоєму образу покланаяємся, Благій, просяще прощенія прегрішеній наших, Христе Боже: волею бо благоволил єси плотію взити на Крест, да ізбавиши яже создал єси от работи вражія. Тім благодарственно вопієм Ти: радості ісполнил єси вся, Спасе наш, пришедий спасти мір»
(Тропар).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Син Божий зійшов з недоступних Небес, й люди лицем до Лиця зустрілися зі Всевишнім. Невидимий Творець всесвіту став видимим. Предвічний народився в часі. Бог Слово заговорив на людській мові. Ради нашого спасіння Вселюблячий Бог став Людиною, подібною до нас й всьому, крім гріху. Син Божий явився, щоб жити з людьми й померти за них ради їхнього спасіння.

Господь Ісус явив нам Своїм життя, яким повинно бути життя людини, вінця творіння Божого...


Проповіді | Переглядів: 1056 | Додав: Admin | Дата: 29.08.2013 | Коментарі(0)