Вівторок, 24.10.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Статті про м.Турка та наш бойківський край

Головна » Статті » Проповіді

В категорії материалів: 98
Показано материалів: 91-98
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарях · Переглядах

09.08.2013 (04:26)
(27-го липня за старим стилем. 9-го серпня за новим стилем).

«Величаєм тя, страстотерпче святий, великомучениче і цілебниче Пантелеімоне, і чтим честная страданія твоя, яже за Христа претерпіл єси»

(Величання).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри! Сотні років відділяють нас від мученицького подвигу одного з найбільш шанованих в Церкві угодників Божих. Але, як говорить премудрий Соломон: «Праведники повіки будуть жити, і в Господі їхня нагорода; піклується про них Всевишній. Тому і приймуть вони царство слави і вінець краси з Господньої руки» (Прем.5.15-16). Ці слова в повній мірі прикладні до образу цього дивного святого, світлий лик котрого відпечатаний в свідомості Церкви як досконалий приклад красоти, не тільки тілесної, але й духовної, надбаний вірою, праведністю та доброчинністю.

При своєму народженні святий дістав ім’я Пантолеон, що означає «у всьому лев», так як батьки бажали бачити його мужнім і безстрашним юнаком. Їхнім надіям судилося збутися, бо коли настав час, святий страстотерпець явив себе істинним воїном...


Проповіді | Переглядів: 506 | Додав: Admin | Дата: 09.08.2013 | Коментарі(0)


25.06.2013 (03:55)
(12-го червня за старим стилем. 25-го червня за новим стилем).
«І показав мені чисту річку води життя, світлу, як кристал, що виходить від престолу Бога і Агнця. …і по той і по інший бік річки, – дерево життя, яке дванадцять раз приносить плоди, дає на кожний місяць плід свій; і листя дерева – для зцілення народів»
(Одкр.22.1-2).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Ми з вами тільки що чули слова святого Іоанна Богослова з його дивного Одкровення. Після багатьох величних та різноманітних явлень, йому дано було споглядати майбутнє місто Боже – Єрусалим, що сходив з Небес. Тут, серед різних предметів, вказана святому Іоанну Духом і ріка живої води, що тече не з гір та пущ, як у нас, в цьому земному світі, а від Престолу Бога і Агнця, по берегах котрої росте дерево життя з плодами невичерпними. Що означала ця свята ріка, не сказано ні Духом Тайновидцю, ні нам Тайновидцем. Але буде благочестиво вважати, що цією дивною рікою, котра витікає від Престолу Божого, символічно зображений був для Іоанна потік творчої сили, котра, виходячи з надр всемогутності Божої, непрестанно зливається на все створіння і, обтікаючи вселенну, оживляє собою все – від першого Серафима до останньої комахи, так що без цієї благодатної сили всяке життя, сила і кріпость, всяка досконалість, як в світі матеріальному, видимому, так і в світі духовному, невидимому, зубожіли б зовсім.


Проповіді | Переглядів: 459 | Додав: Admin | Дата: 25.06.2013 | Коментарі(0)


16.06.2013 (15:17)
  АКТУАЛЬНО ! ( Коментарів-2 !)
Доповнено 16.06.13 -"Первый Никейский собор","Первый Вселенский Собор: победа Истины"
«Препрославлен єси Христе Боже наш, світила на землі Отци наші основавий, і тіми ко істинній вірі вся ни наставивий: Многоблагоутробне, слава Тебі» (Тропар Отців).

Во Ім’я Отца, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні ми відзначаємо пам’ять Першого Вселенського Собору святих отців, що відбувся в 325 році в місті Нікеї. І це тому, що мова йде по суті про нашу віру, про нашу Церкву, про наше спасіння. Основним плодом трудів цього Собору являється Символ віри, котрий ми сповідуємо і по сьогоднішній день. Сім перших його членів, котрі утверджують віру в Єдиного Бога Отця і в Єдиного Господа Ісуса Христа як Сина Божого, вперше прозвучали і були гранично чітко виражені саме тут, на Першому Нікейському Соборі.

Єдина Свята, Соборна і Апостольська Церква – стовп та утвердження Істини – ось той спасенний ковчег, в котрім, живлячись Божественною благодаттю, визріває зерно в Життя Вічне. І явила Свята Церква пророків і апостолів,...


Проповіді | Переглядів: 1551 | Додав: Admin | Дата: 16.06.2013 | Коментарі(2)


24.05.2013 (20:33)
«Разслабленнаго яко воздвигл єси Христе, разслабленную мою душу преступленьми оздрави,…»
(Канон на Утрені: Піснь 5).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа! Христос Воскресе!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

В сьогоднішньому Євангельському читанні розповідається про велике чудо зцілення розслабленого, котре створив Господь наш Ісус Христос, та про Його милосердя до страждаючого людства.

З Євангельської розповіді ми бачимо, що біля Овечої купальні знаходилася велика кількість хворих, сліпих, кривих, усохлих, котрі очікували руху води, яке відбувалося тоді, коли Ангел Господній, час від часу сходив в купальню та збурював воду, і, хто перший входив в неї після збурення, той одужував,...


Проповіді | Переглядів: 1232 | Додав: Admin | Дата: 24.05.2013 | Коментарі(0)


29.04.2013 (15:26)
20. СЛОВО В СВЯТИЙ ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР.
«Чертог Твой вижду Спасе мой, украшенний, і одежди не імам да вниду в онь: просвіти одіяніє душі моєя Світодавче, і спаси мя» (Єксапостіларій).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Сьогодні Свята Церква згадує установлення на Тайній Вечері Таїнства Євхаристії. Тут перші учні Христа стали причасниками Його Тіла та Крові, сприйняли таке Таїнство, без котрого немає нам спасіння, без котрого не може бути у нас святого...


Проповіді | Переглядів: 764 | Додав: Admin | Дата: 29.04.2013 | Коментарі(0)


04.04.2013 (15:25)

«СВЯЩЕННЕ ПИСАННЯ У ВЕЛИКОПІСНОМУ БОГОСЛУЖІННІ».

«Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!» (Ін.5.39).

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі, браття і сестри!

Напевно сьогодні немає жодної християнської родини, члени котрої хоча б раз в своєму житті не заглянули до Святого Письма. Та нажаль наш інтерес до цієї Книги книг на цьому і закінчується. Тому ціль сьогоднішнього повчання – це хоча б в кількох словах розкрити зміст цієї книги та її роль як в церковному Богослужінні, так і в нашому християнському житті.

Кожен з нас приймає участь в церковних Богослужіннях, в яких церковна молитва завжди біблійна, тобто виражається вона мовою, образами та символами Священного Писання. Якщо Біблія – це Божественне Одкровення, то вона також і надхненна відповідь людини на це Одкровення, а тому і вираження, і зміст її молитви, хвали та поклоніння.


Проповіді | Переглядів: 896 | Додав: Admin | Дата: 04.04.2013 | Коментарі(0)


21.03.2013 (20:30)

«Велія віри ісправленія, во істочниці пламене, яко на воді упокоєнія святий мученик Феодор радовашеся: огнем бо всесожжегся, яко хліб сладкій Тройці принесеся. Того молитвами, Христе Боже, спаси душі наша»
(Тропар).

Во Ім’я Отца, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі браття і сестри! В сьогоднішній день, одухотворена через звершені нами доброчинності, священнодійства та церковні пісноспіви, наша думка возноситься в далечінь перших віків християнства. Дивним та глибокоповчальним був той час.

Християнська віра, яка просвітлювала розум людини світлом істинного пізнання речей, підіймала її дух від землі до неба, даючи їй творчі начала життя, небесної радості та блаженної надії, в ті далекі часи переслідувалася та піддавалася гонінням. Світ зі своєю мудрістю, як вона проявлялась тоді в світогляді та житті, світ, котрому проповідь про Христа здавалася безумством і котрий, в наслідок цього, в самім способі свого існування носив зерна вічної смерті, – цей, ворожий до Бога світ, в безумній сліпоті своїй об’явив непримириму війну Світлу та Життю, бажаючи стерти їх з лиця землі.


Проповіді | Переглядів: 679 | Додав: Admin | Дата: 21.03.2013 | Коментарі(0)


20.01.2013 (15:51)
(7-го січня за старим стилем. 20-го січня за новим стилем).
«Більшого із всіх рожденних женами, достойно чтуще, ублажаєм».

Во Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Возлюблені во Христі браття і сестри! Знову Свята Церква зібрала нас, щоб особливо «ублажити» та прославити «більшого із всіх рожденних женами» святого пророка, Предтечу і Хрестителя Господня Іоанна. Взагалі-то, цього святого ми згадуємо частіше інших: в році сім праздників в його пам’ять. Особливо важливими з них являються Різдво Іоанна Предтечі та Усікновеніє його Глави. В першому – згадується про чудесне народження людини, про яку Сам Господь сказав: «З народжених жінками не було більшого за Іоанна Хрестителя» (Мф.11.11). А в другому – Усікновеніє Глави Іоанна Хрестителя – нагадується про мужність та силу духу пророка, котрий не побоявся померти за істину. Сьогоднішнє свято найтіснішим чином пов’язане з ним по змісту.


Проповіді | Переглядів: 886 | Додав: Admin | Дата: 20.01.2013 | Коментарі(0)

1-15 16-30 ... 61-75 76-90 91-98